20212223242526
2728293031

06. říjen 2015 16:35

Další body do tabulky, výhra se zrodila až ve druhé půli

Oba soupeři doslova „látali" sestavu na poslední chvíli, a tak jejich střídačky byly poloprázdné...
Nižborská rezerva, dirigovaná nestárnoucím R. Matějkou, byla po většinu prvního poločasu lepším týmem. Hosté měli rychlý přechod do protiútoku, ale jejich snaha často končila před pokutovým územím Čechie. V první čtvrthodině se tak na hrací ploše neudálo takřka nic zajímavého. Už v 16. minutě však ano. Rozhodčí J. Špicl posoudil v pokutovém území zákrok V. Matějky na Žaluda jako faul a domácí měli výhodu pokutového kopu. Míč si na penaltový „puntík" postavil Krob a prudkou ranou k pravé tyči otevřel skóre zápasu - 1:0. Vyrovnat mohl po rohovém kopu na opačné straně ve 30. minutě hlavičkující Glazunov, jenže míč přelétl Budínovu branku! Už za minutu se kopala penalta také na druhé straně. Rozhodčí Špicl posoudil Budínův střet s nižborským útočníkem, k silné nevoli tábora Čechie, rovněž jako penaltový a novic v nižborském dresu Šmíd pokutový kop s klidem také proměnil - 1:1. Posunout Čechii do vedení mohl za dalších pět minut Žalud, ale jeho levačka mířila z rohu malého vápna nad branku. Domácí gólman se zakrátko zaskvěl zákrokem po střele Šimáčka z 12 metrů. První poločas uzavřela rána Kroba z dobrých 30 metrů, která mířila, ke škodě domácích, těsně vedle.
Druhá půle byla, oproti té první, poměrně „divoká"... Druhý „gól - negól" přidali domácí v 63. minutě. Spurný po hlavičce Žaluda dorazil míč do branky, sudí zareagoval na zdvižený praporek neuznáním branky, aby vzápětí svůj verdikt odvolal a posunul míč na půlící čáru... - 2:1. Za další dvě minuty přidala Čechie, tentokrát skutečně ofsajdový, třetí gól, jehož autorem byl dorážející Vlček - 3:1. V 70. minutě donutil k potřebnému zákroku brankáře Kubíka dalekonosnou bombou záložník Čechie Krob! Po něm mířil těsně vedle F. Bartoš. Čechie po změně stran s přibývajícím časem hru ovládla a hostům jakoby pomalu, ale jistě, docházely síly... Tohoto faktu využila Čechie i v 80. minutě, kdy hostující zadáci sice odvrátili domácí brejk, ale míč vrátil z dálky přesně k tyči Kubíkovy svatyně Krob - 4:1.
Na vítězství domácích tak už nemohl nic změnit ani následný remízový „panákový" souboj dvou nejstarších nedělních soupeřů v útrobách fotbalových kabin, který skončil 2:2 :)

Další zápas sehraje ČECHIE v neděli 11. října od 16:00 hodin ve Zdicích proti místnímu „B" týmu.
Přijeďte Čechii znovu povzbudit!

Nový Jáchymov - Nižbor B 4:1 (1:1)
Branky: Krob 2 (1x PK), Spurný, Vlček. Rozhodčí: Špicl J. ŽK: Cimpa. Diváků: 90.
Sestava: Budín - Havel, Cimpa, Krákora, L. Bartoš - Patera, Krob, Spurný, Vlček (85. Plachý) - Žalud, F. Bartoš (88. P. Milfait).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach, M. Pelc.