20212223242526
2728293031

12. říjen 2015 20:58

Tříbodové fotbalové trápení ve Zdicích

Kdo nabyl dojmu, že utkání ve Zdicích bude pro Čechii snadné a že ho přijede odehrát pouze z povinnosti, byl na velkém omylu... Hosté se prakticky během celého zápasu nemohli dostat do tempa, v jejich hře byla řada nepřesností, a tak po konečném hvizdu sudího Mázdry Čechii, rozhodně více než předvedená hra, hřál v chladném počasí tříbodový zisk...

Již po třiceti vteřinách to z 25 metrů zkoušel Krob, jehož střela mířila metr nad branku. Ve 2. minutě spálil tutovku L. Bartoš, když z malého vápna mířil také nad. V 6. minutě už Krob skóre utkání otevřel - 0:1. Jeho střela z hranice šestnáctky zastihla domácího gólmana nepřipraveného, ten se navíc při zákroku zranil a celý zápas dochytal s bolestmi... Ve 14. minutě zamířil těsně vedle z trestného kopu Spurný a poté hosté na dlouhé minuty nemohli najít recept na přesnou kombinaci, o přesné střelbě ani nemluvě... Až ve 28. minutě to z 18 metrů zkoušel prudkou ranou Havel, jenže handicapovaný gólman Olympie vytlačil míč na roh. Běžela 29. minuta, když Krob z velké dálky od postranní čáry nasměroval centr do šestnáctky a míč nakonec zapadl k pravé tyči soupeřovy branky - 0:2. Odpovědí byla nepřesná střela zdického Svobody z 20 metrů. Ve 33. minutě rohový kop L. Bartoše „lízl" hlavou Cimpa a pomalý míč se nakonec odrazil se štěstím od tyče do branky - 0:3. Domácí mohli jásat poprvé hned za minutu. Chybu zadáků potrestal Pech, jehož střela napříč šestnáctkou zapadla k levé tyči Budínovy branky - 1:3.
Druhý poločas odstartovala další neproměněná šance L. Bartoše a hlavní roli ve hře Čechie v dalších minutách hrála nepřesnost... Až v 57. minutě si Spurného rohový kop stáhl Žalud, který po otočce s míčem konečně trefil - 1:4. Ani tento stav hostům na kopačky klid nepřihrál a domácí odpověděli znovu hodně rychle. Za minutu korigoval Jánský - 2:4. Ještě hůře bylo v hostujícím táboře v 67. minutě, kdy svůj druhý gól vstřelil Pech - 3:4. Čechie se pak obávala o své jednobrankové vedení a nevycházelo jí prakticky vůbec nic... Definitivní klid přinesl až pátý gól v síti Zdic, který v 83. minutě po centru F. Bartoše doslova „donesl" do branky Žalud - 3:5.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (18. října 2015) od 15:30 hodin na domácím trávníku proti Karlštejnu.