20212223242526
2728293031

19. říjen 2015 21:37

Vítězná série skončila, je tady první prohra

Zápas o první místo v tabulce se sice hrál za ponurého podzimního počasí, přesto do Nového Jáchymova přilákal více jak stovku příznivců fotbalu.
Již ve 2. minutě vyzkoušel kvalitu Humpolíkových rukavic Krob. Brankář Karlštejna míč vyrazil na roh a mohlo se zdát, že Čechie bude ve hře udávat tón... Tak se také stalo a o to větším překvapením byla situace z 11. minuty zápasu. To si na opačné straně na centrovaný míč „od potoka" na hranici šestnáctky vyskočil Dražík, jehož přizvednutá hlavička zapadla do Budínovy branky - 0:1. Domácí tento gól viditelně zmrazil a v dalších minutách jim scházel především větší pohyb bez míče. Výjimkou tak byla snad jedině šance Patery, který byl se zadáky hostů ve sprinterském souboji rychlejší, avšak Humpolíka prostřelit nedokázal! Pak přišla 27. minuta a spolu s ní zbytečná a riskantní kombinace domácích zadáků, kteří ztratili na půlící čáře míč a mohli tak posléze děkovat skvělému zákroku Budína, který v brejku vychytal Fialu! Do slibné příležitosti se na druhé straně dostal po rohovém kopu Kroba hlavičkující Krákora, který se ale mezi tyče netrefil... Nejblíže gólu byla Čechie ve 39. minutě, kdy se po dalším Krobově rohovém kopu odražený míč dostal zpět k záložníkovi Čechie, ale jeho dělovku na brankové čáře vykopli zadáci Karlštejna! Běžely již nastavené vteřiny prvního poločasu a Čechie inkasovala z kopačky Zajíce druhý gól - 0:2.
Do druhého dějství nastoupili domácí doslova jako uragán. Již ve 47. minutě se po centru Spurného střelecky prosadil Žalud - 1:2. Branka vlila domácím hráčům do žil ještě ofenzivnější krev a brzy bylo vyrovnáno. Uběhly sotva dvě minuty a Žalud se prosadil podruhé, když se dostal k odraženému míči a prostřelil vše - 2:2. Čechie byla i nadále při chuti, zato soupeř, očividně zaskočen vývojem zápasu, nevěděl, kam dříve skočit... Spurného akce, kdy se prosadil v šestnáctce přes dva obránce, po gólu doslova volala. Humpolík však bombu domácího kapitána vyrazil a zpětně odražený míč ze skrumáže před brankou jen o centimetry minul jeho branku! S přibývajícími minutami se hra opět vyrovnávala a agresivní soupeř znovu „vystrkoval" růžky... Domácí tak mohli v 55. minutě opět děkovat Budínovi, že lapil další tutovku... Nestačil ale na chytrou střelu Zajíce z levé strany, který zaběhl do otevřené domácí obrany a rozhodl tak svou druhou trefou o vítězi celého zápasu - 2:3.
Snaha domácích o vyrovnání byla sice evidentní, ale bohužel marná... Čechie tak na podzim poznala poprvé hořkost porážky a vedoucí pozici v tabulce musela přepustit soupeři z podhradí...

Další zápas sehraje ČECHIE v neděli 25. října od 10:15 hodin v Berouně „pod mostem" proti místnímu Cembritu.