20212223242526
2728293031

25. říjen 2015 21:34

Čechie zápas u Berounky zvládla a zaslouženě zvítězila

Po domácí porážce s Karlštejnem se Čechie vypravila do Berouna k „autobusáku" na hřiště Cembritu.
V úvodu utkání měli územní převahu domácí fotbalisté. Již po 15 vteřinách minul branku „rychlík" v jejich dresu Nový! Hosté po pětiminutovce „rozkoukávání" hru nejenže vyrovnali, ale dokázali také poprvé udeřit. K míči se na pravé straně dostal Filip Bartoš, který přihrávkou vybídl ke skórování svého staršího bratra Lukáše a ten brankáře Eliáška zblízka prostřelil - 0:1. Ve 24. minutě minula domácí branku dalekonosná bomba Kroba. Tentýž hráč se ve 37. minutě ujal exekuce trestného kopu. I když mu rána nesedla, jak by si sám přál, k míči se nakonec dostal Patera a pohotově vypálil přízemní ránu, která skončila v síti - 0:2. Před Juppovou brankou bylo horko ve 40. minutě, ale hostující gólman nebezpečí po rohovém kopu Cembritu zažehnal! Čechie byla v závěru první půle lepším týmem a zaslouženě v utkání vedla. To potvrdil po chytré rozehrávce z rohového kopu na roh šestnáctky Krob, který naservíroval míč do běhu Odeesho Yaqo a levý obránce Čechie orazítkoval přízemní ranou pravou tyč branky domácích! Běžela poslední minuta prvního poločasu, hosté v ní měli možnost zahrání dalšího rohového kopu. Specialista na tyto situace v dresu Čechie Krob přesně zatočil centr do malého vápna a hlavičkující Žalud se i přes zdravotní indispozice trefil doslova parádně - 0:3.
Tříbrankové vedení hostujícího celku asi čekal v Berouně dopoledne málokdo... Čechie přistoupila ke druhé pětačtyřicetiminutovce zodpovědně a rozhodně zdravě krotila nabízející se euforii. Juppa ve 64. minutě skvělým zákrokem vychytal domácího Landu, aby vzápětí po rohovém kopu lapil míč po hlavičce Hampla. Cembrit se mocně snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže hostující zadáci, tentokrát dirigovaní netradičním stoperem Spurným, byli nadále pozorní. A byl to právě kapitán Čechie, který se v 67. minutě postavil na druhé polovině hrací plochy k zahrání trestného kopu ze vzdálenosti dobrých 25 metrů. Jeho ránu domácí brankář Eliášek neudržel v náruči a Žalud pohotově dorazil míč počtvrté za jeho záda - 0:4. Při své snaze o zkorigování nepříznivého stavu měl domácí Cembrit nakonec i hrst smůly. To se po brejkové situaci dostal k míči Nový, jenže jeho hlavička ve vyložené šanci skončila těsně nad brankou hostů...
V přímém souboji o druhou příčku tabulky Čechie předvedla velice dobrý výkon a tři body tak mohly proti proudu Berounky a jejího přítoku Habrového potoka po zásluze doputovat až do Nového Jáchymova.

Další atraktivní utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (1. listopadu 2015) od 14:00 hodin na domácím trávníku proti Svaté. Také tento zápas bude znovu přímým duelem o druhou pozici průběžného pořadí v tabulce „berounské" skupiny III. třídy!

Přijďte ČECHII znovu povzbudit !!!

Cembrit Beroun - Nový Jáchymov 0:4 (0:3)
Branky: Žalud 2, L. Bartoš, Patera. Rozhodčí: Knotek. ŽK: Odeesho Yaqo, Krob, F. Bartoš. Diváků: 130.
Sestava: Juppa - Odeesho Yaqo, Spurný, Krákora, Havel - Patera, Pecha, Krob, L. Bartoš - Žalud (84. T. Král), F. Bartoš.
Další hráči připravení do hry: P. Milfait, M. Plachý.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, P. Cihelka, M. Plachý, J. Pém.

e-mail: p.milfait@atlas.cz