2728293031

09. listopad 2015 20:03

Pozdě bycha honit...

Sousedské derby v Hudlicích přitáhne do fotbalových ochozů obou rivalů vždy početnou návštěvu. Tak tomu bylo také v neděli za krásného podzimního počasí a vadou na jeho kráse tak byl pouze hodně hrbolatý terén hudlického hřiště.
V první čtvrthodince se oba soupeři spíše okoukávali, než aby hráli fotbal. Ten poté začali hrát pouze domácí a hosté předvedli zřejmě nejslabší první poločas v celé podzimní části. Nebylo tedy divu, že v 17. minutě po chybě obrany Čechie lacino prostřelil L. Bergman gólmana Budína - 1:0. Kdo by čekal, že tato branka Čechii „probudí", byl na omylu... Hostům i nadále scházel především pohyb, moment překvapení, přihrávka, důraz v osobních soubojích i chuť do hry. Soupeř tak snadno vyhrával osobní i hlavičkové souboje, byl stále o krok vpředu a Čechie marně hledala svoji herní pohodu... Když Sklenička z pohledu hostů vstřelil další laciný gól, stav zápasu byl krutý, ale zasloužený - 2:0. Hosté během první pětačtyřicetiminutovky byli pro domácího gólmana Sklenáře prakticky neškodní a ten musel zasahovat pouze pět minut před poločasovým hvizdem po jediné střele, kterou vyslal mezi tyče F. Bartoš...
S velkým očekáváním tak vzhlížela k druhému poločasu především početná skupina příznivců a fanoušků hostujícího celku. Začátek druhé půle nijak nevybočil z herního obrazu té první a hosté se marně snažili dostat do svého tempa. Bylo stále více jasné, že největší impuls by do hostujícího tábora vnesl rychlý gól v hudlické brance. Ten přišel přesně po hodině hry. Krob se Spurným rozehráli nakrátko rohový kop, centr hostujícího kapitána gólman Sklenář neudržel a Vlček byl při svém zakončení hlavou zblízka nekompromisní - 2:1. Konečně! Toto slovo zaznělo nejen z hostující střídačky, ale také z řady úst "za klandrem"... Gól hráče Čechie konečně vyburcoval k vyššímu tempu a do hry hostujícího celku se začala vracet chuť a s ní i přesnější přihrávka. Ještě veseleji bylo v táboře hostí po necelých pěti minutách. To se Patera kličkou u postranní čáry zbavil obránců, jeho centr našel hlavu Vlčka, který trefil břevno, ale odražený míč vrátil do sítě zblízka rovněž hlavou F. Bartoš - 2:2. Jak byli hosté v první půli „pod dekou", nyní byli „na koni"... V 77. minutě nescházelo mnoho, aby byl obrat v zápase dokonán. Napřed nepropálil hradbu těl zpoza šestnáctky Krob, po něm pálil nádherně levačkou z voleje Patera! Jeho projektil měl všechny parametry, kromě směru a Sklenář tak byl určitě rád, že stál tam, kde stál... Domácí hráči byli vývojem utkání zaskočeni a z tlaku se vymanili pouze v 82. minutě. To mohl vedení strhnout zpět na jejich stranu zapomenutý a nikým neobsazený Sklenička, jenže jeho rána z hranice šestnáctky byla hodně nepřesná. Poslední slovo v utkání nakonec patřilo hostům. Rychlý brejk Spurného s Paterou však hasil v poslední chvíli domácí gólman Sklenář!
Derby v Hudlicích tak skončilo, vzhledem k rozdílnému poločasovému projevu, zaslouženou dělbou bodů a hostující tým určitě po závěrečném hvizdu rozhodčího Jandy napadlo známé rčení „pozdě bycha honit"...

Poslední utkání podzimní části sezóny sehraje ČECHIE tentokrát netradičně v SOBOTU (14. listopadu 2015) dopoledne od 10:15 hodin na domácím trávníku proti Chodouni. Přijďte hráče Čechie před dlouhou zimní pauzou ještě jednou povzbudit!