20212223242526
2728293031

05. březen 2016 10:08

Překvapivě dobrá hra v novém systému

Další přípravný zápas sehráli fotbalisté Čechie ve čtvrtek večer v české metropoli opět na umělé trávě a po nedělní remíze s Broumy tentokrát dokráčeli k jednobrankovému vítězství. V neděli 6. března se Čechie představí opět na umělce v Berouně Na Máchovně, kde se od 17 hodin střetne se Stašovem

KOMENTÁŘ TRENÉRA:

Naše mužstvo dorazilo na zápas s SK METEOR KAČEROV (I.B třída) na jeho hřišti s 13 hráči. V brance musel zaskočit Merhout, protože oba další brankáři byli omluveni. Trenér Rosenbaum se rozhodl změnit zažitý systém 4-4-2 na systém se zahuštěným středem pole 4-2-3-1. Před čtyřčlennou obranou (Havel, Spurný, Cimpa, Odeesho Yaqo) nastoupili dva  defenzivní záložníci Pecha a Krob. Obranné, ale hlavně útočné úkoly měli plnit další 3 hráči, F. Bartoš s Vlčkem po stranách a Frydrych měl středem hřiště doplňoval jediného hrotového hráče Žaluda.

K našemu překvapení si mužstvo v tomto rozestavení vedlo v průběhu I. poločasu velmi dobře a bylo domácím více než vyrovnaným soupeřem. Ve 27 min. vrátil Krob odražený míč od zdi do sítě a otevřel skore - 0:1. Za 5 minut jsme ale vyrobili ve středu  hřiště hrubku a soupeř trestal - 1:1. Ve 40 min. dostal přihrávku do pokutového území Frydrych, míč se mu zamotal mezi nohy, ale Žalud dorazil - 1:2. O chvíli později se na naší levé straně uvolnil domácí útočník a nádhernou střelou do šibenice vyrovnal na 2:2. Merhout byl bez nároku.

Do II. poločasu nastoupili místo Havla a Žaluda Pém s Dudáčkem, systém byl změněn na klasických 4-4-2. Pecha se posunul na pravého obránce, Bartoš na pravého záložníka a v útoku hráli Pém a Vlček. V úvodu II. poločasu měl soupeř územní převahu, ale do šancí jsme jej nepouštěli. V 55 min. jsme zaútočili, Bartoš přihrál Frydrychovi a ten sám před brankářem zachoval chladnou hlavu - 2:3. Do konce zápasu se střídaly útoky na obou stranách, ale žádné mužstvo nabízené příležitosti již nevyužilo. Chvíli před koncem zhaslo světlo, ale to už nám nevadilo.... :)