20212223242526
2728293031

17. duben 2016 21:52

Tři góly, tři body a pryč...

Utkání na nepopulárním hřišti v Lužcích přineslo v úvodních minutách kupodivu dostatek střeleckých příležitostí... Již ve 2. minutě pálil Vlček z 18 m těsně vedle Hesovy branky. V 6. minutě pak Krob od postranní čáry nastřelil břevno a Čechie měla zřetelně více ze hry. Když se v 9. minutě po uličce Kroba řítil do šance Dudáček, který v poslední chvíli o míč přišel, mohlo se zdát, že soupeř Čechie marně hledá svoji „domácí" formu... Za další tři minuty bomba Kroba pouze zatřásla boční sítí branky domácích a gól tak doslova visel ve vzduchu... Po čtvrthodině hry vytáhl Hes střelu F. Bartoše s obtížemi na roh a zanedlouho nepřekonal pozorného domácího gólmana ani ranou z 25 metrů Frydrych. Nevedlo se ani Vlčkovi, který na hranici šestnáctky seřizoval mušku, ale míč skončil opět těsně vedle branky Lužců! Domácí se o slovo přihlásili až po půlhodině hry, kdy po centru nejlepšího hráče soupeře Duška likvidoval skvělý Budín v brance Čechie vyloženou šanci T. Jankáskovi! Konstrukcí branky, stejně jako Krob v začátku, zatřásl také Dušek, který trefil z trestného kopu z 20 m také břevno! Výborný Dušek vyčníval nad ostatní své spoluhráče tradičně pouze fotbalovostí a Budín mu dokázal zkazit radost ve 34. minutě, kdy jeho bombu poslal v poslední chvíli na rohový kop! Do vedení šla však na opačné straně Čechie a to po krásné fotbalové akci. Na jejím konci byla přihrávka Vlčka F. Bartošovi, jeho následný centr od postranní čáry a pohotová dorážka nabíhajícího Péma - 0:1. Hosté se z vedení dlouho neradovali a po nedorozumění Budína s Dudáčkem doslova „darovali" domácím rohový kop. Po něm hlavičkoval ke vzdálenější tyči jeden z „čahounů" v dresu domácích K. Hnátek a bylo vyrovnáno - 1:1.
Druhý poločas odstartovala sražená střela domácího Bílého mířící nad Budínovu svatyni. Po chvilce prověřil připravenost domácího gólmana od lajny Krob a stejný hráč dostal zakrátko možnost zahrávat z 30 m volný přímý kop. Běžela 53. minuta zápasu, Krobovu bombu klekající si Hes neudržel v náruči a pohotový F. Bartoš již věděl co s odraženým míčem - 1:2. Domácí se s tímto stavem nehodlali smířit, jejich pověstný důraz potvrdil svým tradičně nesmyslným atakem, tentokrát na brankáře Budína, pouze za cenu žluté karty střídající Kokrda... Lužce měly ideální příležitost k vyrovnání v 73. minutě, to si ale po rychlém brejku T. Jankásek na Budína nepřišel... Deset minut před koncem trefil břevno Hesovy branky z 16 metrů Frydrych! Čechie si pojistila výhru v 81. minutě, kdy Krobovu přihrávku přetavil v gól Vlček - 1:3.
Čechie si tak i při druhém autobusovém zájezdu dojela na hřiště soupeře pro tři mistrovské body a že byla radost v autobuse veliká, to potvrdil již aplaus u červeně přeškrtnuté značky Lužce...

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (24. dubna 2016) od 17:00 hodin na domácím trávníku proti Ostrovanu Zadní Třebaň.