20212223242526
2728293031

26. duben 2016 18:01

Přesilovou hru zúročila Čechie až v samotném závěru

Když hosté již při příjezdu do fotbalového areálu avizovali, že jich je deset a že přijeli bez „pomezního", mohl tento fakt svádět k domněnce, že půjde o podobnou „blamáž" jako v úvodním zápase s Vysokým Újezdem... Nic takového se však nestalo a přestože i tentokrát zela střídačka soupeře po celých devadesát minut prázdnotou, na hrací ploše se odehrával opravdový boj!
Jeho hrdinou byl bezesporu hostující čtyřiapadesátiletý (!) brankář Bouberle, který se tak pro mnohé hráče Čechie ten den musel stát doslova noční můrou... Již v 5. minutě pálil ze strany do hrudě hostujícího gólmana Krob. Pak to z 18 m zkoušel Frydrych, jenže mířil těsně nad. Po Frydrychově uličce ztroskotal na brankáři Ostrovanu Žalud. Po čtvrthodině hry obětaví zadáci soupeře zblokovali dobře mířenou střelu Frydrycha a Čechie nadále marně, v přesile jednoho muže, dobývala branku soupeře... Ve 27. minutě rychlonohý Spurný v plném běhu napálil míč z dobrých 30 m a ke smůle domácího kapitána stál Bouberle přesně tam, kde měl... Když nestor mezi brankovými tyčemi vyrazil nohou střelu Kroba na roh a centr z něj pak vytlačil zpod břevna akrobaticky Spurnému, bylo jasné, že Novojáchymovští budou brát v neděli jakékoliv vítězství. Soupeř hrál velice houževnatě, bojoval, navíc působil i fotbalovým dojmem a nevynechával jedinou možnost, aby se hnal do protiútoku... Své kvality tak na opačné straně musel v brance prokázat i Budín, když pohotově zasáhl před dotírajícím Fojtem! Deset minut před přestávkou se v dobré pozici objevil i hlavičkující Cimpa po centru Kroba, ale ani tentokrát míč za Bouberleho zády síť nerozvlnil a skončil těsně vedle...
Po obrátce vyslal z 30 m bombu na branku soupeře Krob, ale tentokrát pouze zatřásl břevnem! Ještě v téže minutě trefil břevno i F. Bartoš! Čechie se stále marně snažila přelstít soupeře, který na hrací ploše bojoval jako o život... V 51. minutě Cimpa chytře obstřeloval zpoza šestnáctky vše, co mu stálo v cestě, ale jeho rána minula levou tyč soupeřovy branky jen o decimetry... Za další minutu už domácí konečně jásali. Frydrych připravil dobrou střeleckou příležitost pro Žaluda a nejlepší kanonýr Čechie si díky přízemní střele připsal na svůj účet další, v pořadí již jedenadvacátý gól - 1:0. Z vedení se však domácí dlouho neradovali. Hned v následující minutě zapomněli na zadní vrátka a rychlý soupeř nemilosrdně Čermákem trestal - 1:1. Bouberle v brance hostí dokazoval své kvality i nadále. V 66. minutě lapil trestný kop přes postavenou zeď Krobovi. Čtvrt hodinu před koncem našel Spurný přihrávkou Cimpu, ale jeho střela mířila nad... Změnu stavu tak přinesla až končící 78. minuta, kdy Frydrych vybídl přihrávkou Spurného a ten zamířil přesně - 2:1. Tři minuty před koncem se hezky uvolnil v šestnáctce Žalud, ale tváří v tvář Bouberlemu neskóroval... Tentýž hráč neuspěl v souboji s hostujícím gólmanem ani za minutu, tentokrát střelou z dálky. Když se Bouberle v poslední minutě zaskvěl opět proti Žaludovi, domácí museli být při druhé jarní početní výhodě tentokrát rádi za nejtěsnější vítězství...

Další zápas sehraje ČECHIE v neděli 1. května od 17:00 hodin opět na domácím trávníku a přivítá VČS Tmaň. Přijďte Čechii znovu povzbudit!

Nový Jáchymov - Zadní Třebaň 2:1 (0:0)
Branky: Žalud, Spurný. Rozhodčí: Kareš. ŽK: F. Bartoš. Diváků: 80.
Sestava: P. Budín - Král, V. Cimpa, L. Spurný, Pecha - Dudáček, Frydrych, Krob, L. Bartoš - Žalud, F. Bartoš.
Další hráči připravení do hry: L. Juppa, P. Milfait, M. Plachý.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach, P. Cihelka.