20212223242526
2728293031

10. květen 2016 17:58

Až diametrálně odlišný výkon po změně stran zajistil další výhru

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů byl v neděli odpoledne k vidění na nižborském „trávníku", kde se po dvou domácích výhrách představili fotbalisté Čechie. Že to v areálu „Za rybníky" nebude ani tentokrát nic jednoduchého, o tom se hosté přesvědčili již ve 4. minutě zápasu. To se po chybě Krále dostal od tyče odražený míč k R. Lukešovi a opora místního „A" týmu v dorážce nezaváhala - 1:0. Čechie oplácela Cimpou za tři minuty, kdy jeho ránu vyrazil domácí gólman na roh. Zvýšit vedení Nižborských mohl V. Matějka po čtvrthodině hry po další chybě v obranných řadách Čechie, ale hostující gólman Budín byl pozorný... Nejnebezpečnější hráč domácích R. Lukeš byl pro hosty stálou hrozbou a znovu promluvil v 18. minutě, kdy z hranice šestnáctky poslal levačkou míč jen o centimetry vedle levé tyče! Co se nepovedlo blonďatému útočníkovi nyní, napravil už v minutě následující... Po dalším zmatku v obranné hře Čechie R. Lukeš poslal nižborské „béčko" do dvoubrankového vedení - 2:0. Hosté se jen těžko na hrbolatém terénu dostávali ke své kombinační hře, a tak branku Nižboru mohl ohrozit po dalekonosném centru Kroba až po závaru v malém vápně F. Bartoš, jenže ten se ke střele nakonec vůbec nedostal... Nejvíce práce tak paradoxně nadělal domácímu brankáři odkop stopera Spurného z vlastní poloviny, ale Chyba nechyboval a míč vytlačil zpod břevna na rohový kop! Když Budín bravurně zneškodnil sólo R. Lukeše ve 31. minutě, hosté mohli díky jeho zákroku stále ještě pomýšlet na nějaký ten bod... Blíže k němu mohli být po Frydrychově sólu, jenže zakončení záložníka Čechie bylo nepřesné... Ještě větší příležitost měl v malém vápně hlavičkující F. Bartoš, ale také tentokrát skončil míč mimo branku soupeře... A když se neujala ani Frydrychova levačka ve 34. minutě, Čechie stále marně čekala na úvodní radost v utkání... Tu ale hosté, naštěstí, zažili hned vzápětí! Za hranicí šestnáctky si míč k provedení trestného kopu „pro leváky" postavil Krob a i když si Chyba na míč sáhl, ten přece jen skončil v levé šibenici nižborské branky - 2:1. Pro další vývoj zápasu nesmírně důležitý moment... Hosté se před přestávkou konečně zklidnili a dostali se před odchodem do kabin do dalších střeleckých příležitostí. Bombu Péma Chyba skvěle vytáhl na roh, v posledních vteřinách minul branku jen o centimetry Cimpa...
Početná skupina novojáchymovských příznivců, kteří přijeli do Nižboru Čechii povzbudit (DĚKUJEME), byla zvědava, co jejich tým předvede po přestávce... A že rozdíl v herním projevu hostů byl více než markantní, potvrdil již v 51. minutě jejich nejlepší střelec Žalud, který dorazil „na místo činu" až těsně před koncem první půle... Dorážka hlavou v malém vápně do prázdné branky po předchozím slalomu Frydrycha byla více méně povinností - 2:2. Za další dvě minuty to znovu levou nohou zkoušel Frydrych, ale nerovný terén gól v síti odvrátil... V 62. minutě už už hosté jásali, jenže Cimpovu bombu odvraceli domácí zadáci z brankové čáry! Následný roh Dudáčka byl předzvěstí třetí radosti v hostujícím táboře. Vlčkova sražená střela skončila v síti a bylo to 2:3. Čtvrtý gól přidala Čechie po „nápovědě" ze střídačky, kdy autové vhazování Dudáčka převzal L. Bartoš, jeho centr od rohového praporku byl přímo ukázkový a Pém z 1 m nemohl netrefit - 2:4! To běžela 67. minuta zápasu. Už za minutu Čechie skórovala znovu. Krobovu bombu sice Chyba vyrazil, ale Žalud si na malém vápně se dvěma obránci domácích poradil a pohotově zakončil - 2:5. Domácí po změně stran zcela vypadli z tempa a s každým dalším gólem ve vlastní síti jim těžkly nohy... Konečnou podobu dal výsledku 2:6 v 77. minutě povedenou střelou Cimpa.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (15. května 2016) od 17:00 hodin na domácím trávníku proti „B" týmu zdické Olympie.

Přijďte ČECHII znovu povzbudit !!!

Nižbor B - Nový Jáchymov 2:6 (2:1)
Branky: Žalud 2, Cimpa, Krob, Pém, Vlček. Rozhodčí: Krupa. ŽK: Krob. Diváků: 50.
Sestava: Budín (80. Juppa) - Král (46. Žalud), Spurný, Cimpa, L. Bartoš - Dudáček, Frydrych, Krob, F. Bartoš (82. Havel) - Pém, Vlček.
Další hráči připravení do hry: P. Milfait.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý.