20212223242526
2728293031

22. květen 2016 20:29

Pod hradem dohrávali v oslabení, poprvé nedali ani gól...

Zápas JARA čekal v sobotu na fotbalisty Čechie v Karlštejně. Oba soupeři si na první pohled byli vědomi důležitosti duelu v podhradí... Zápas samotný začal pro hosty doslova „infarktově". Už po 34 vteřinách musel Budín v brance Čechie likvidovat tváří v tvář vyloženou šanci Fialovi, kterému se až neuvěřitelně lehce otevřela z půli hřiště doslova „dálnice" do pokutového území! Hra byla zpočátku oboustranně opatrná a až po čtvrthodině hry se na opačné straně ocitl v palebné pozici na hranici šestnáctky Cimpa, jenže střela mu nesedla... Po dvaceti minutách hry uvolnil F. Bartoš Vlčka, ten ale z 10 metrů nedokázal prostřelit dobře organizovanou obranu soupeře. Po půlhodině hry Budín napodruhé lapil tutovku Klusákovi a na levém břehu Berounky tak nadále zůstával stav bezbrankový. Skóre se nepohnulo ani po střele F. Bartoše, která mířila 2 metry nad branku a ani ve 40. minutě, kdy pozorný Humpolík u levé tyče zneškodnil trestný kop Kroba z 28 metrů.
Velké věci, po spíše takticky vedené první půli, se pod hradem začaly dít až po přestávce. Rychlý a nadějný vstup do hry měli hned v úvodních vteřinách druhého poločasu tentokrát hosté. F. Bartoš připravil palebnou pozici Krobovi, ten však mířil z hranice pokutového území jen těsně vedle... V 50. minutě to byl naopak právě F. Bartoš, jehož rána sice mířila mezi tyče, tam ale našla pouze náruč znovu připraveného Humpolíka. V 58. minutě srazila obranná zeď Karlštejna na rohový kop nebezpečnou střelu Kroba... Za dalších deset minut musel pod sprchy zbytečně po druhé žluté a následně i červené kartě Dudáček. Čechie v oslabení o jednoho muže si však vytvořila ještě výraznější územní převahu a v bitvě o prvenství se hnala  na zteč s ještě větším odhodláním... V 76. minutě po pasu Spurného byl blízko gólu Vlček, který se na hranici pokutového území hezky uvolnil, ale Humpolíka nepřekonal! Hosté s přibývajícími minutami zcela otevřeli hru a domácí je za to mohli brzy potrestat. Po úniku dvou hráčů na osamoceného Budína v brance se zdálo, že Čechie pod hradem inkasuje rozhodující úder. Klusák ale před opuštěnou brankou upadl a šanci neuvěřitelně spálil, takže míč se nakonec stal kořistí brankáře Budína. Hostující střídačka si nahlas oddechla a co víc, za další minutu už už zvedala ruce. Hlavička Žaluda, bohužel, trefila pouze břevno spodní karlštejnské brány! Šance, které se obyčejně říká gólová... To však zdaleka nebylo v pokutovém území domácích vše... Pět minut před koncem Vlček ideálně narazil míč rozběhnutému Frydrychovi, ten byl domácími zadáky nemilosrdně poslán k zemi a ozvat se tedy musel penaltový hvizd rozhodčího Krbce. Míč si do penaltového „důlku" postavil Krob a početná divácká kulisa s napětím sledovala rozhodující okamžik zápasu a možná i celé sezóny. Humpolík střelu k pravé tyči Krobovi vyrazil a stal se tak hrdinou, v kuloárech nazývané postupové bitvy... Čechie i přes viditelné zklamání zbraně nesložila a největším soupeřem pro ni v tu chvíli nebyla červenobílá zbroj, ale neúprosný čas... Ten po zbytek hrací doby utíkal dvakrát rychleji, a tak se v hostujícím táboře kalkulovalo s každou vteřinou... Branka domácího Šamana již v nastaveném čase pouze dokreslila charakter, pro Čechii hodně smolného zápasu, zatímco v karlštejnské družině naplno odstartovaly sice předčasné, ale více než reálné postupové oslavy...
Na závěr se pak určitě sluší poděkovat příznivcům Čechie, kteří přijeli do Karlštejna v hojném počtu mužstvo podpořit!

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI
(29. května 2016) od 17:00 hodin na domácím trávníku proti berounskému Cembritu.