22232425262728
2930

09. červen 2016 23:18

Oslabená Čechie v derby soupeře nijak nešetřila

Předehrávané derby s Hudlicemi bylo dlouhý čas bezgólové. Zpočátku se spíše taktizovalo, pak si oba týmy dovolovaly stále více, jenže vyložených šancí k vidění příliš nebylo., alespoň v první dvacetiminutovce. V 6. minutě našel z trestného kopu připraveného gólmana Štulíka v brance Hudlic Krob. Za dalších šest minut na centr L. Bartoše nedoskočil nabíhající Frydrych. Ve 14. minutě vypálil přímo z běhu Dudáček, jenže jeho střela minula branku soupeře o pouhé decimetry... Hudlice měly ideální možnost ke skórování ve 21. minutě, kdy L. Bergman doslova „zazdil" tutovku z malého vápna a slabou placírkou trefil pouze připraveného brankáře Budína. Ve 25. minutě na opačné straně nedotáhli do úspěšného konce slibně vyhlížející akci L. Bartoš s Frydrychem a následná střela Cimpy mířila opět těsně vedle... V dalších minutách hrála hlavní roli neukázněnost hráče domácích Jacoba Odeesho Yaqo. Ten nejprve obdržel první žlutou kartu za hraní rukou a krátce poté druhou za úmyslné zakopnutí míče a byl tak prvním hráčem, který se mohl sprchovat. Bohužel předčasně, běžela 38. minuta utkání... Hudlice vycítily šanci a už za dvě minuty se za domácí obranu dostal opět Bergman, jenže tváří v tvář promarnil další stoprocentní šanci! Budín lapil jistý gól a postaral se o to, že na časomíře stále svítil bezbrankový stav, a to až do přestávky...
Po ní nejprve Frydrych zkoušel přízemní ranou přelstít Štulíka, ale marně... Následovaly dlouhé minuty, kdy se hra bez šancí přelévala ze strany na stranu a stále se čekalo na úvodní branku utkání. Ta padla v 62. minutě a jejím autorem byl na jaře v pohodě hrající předstoper Cimpa - 1:0. Když Lukáš Bartoš za další tři minuty přidal druhý gól, hosté mohli „tuplem" litovat promarněných šancí z první půle - 2:0. Třetí zásah do hudlické branky připojil po průniku Frydrych a na hřišti rozhodně nebylo ani nadále poznat, že domácí mají na hřišti o jednoho muže méně - 3:0. To běžela 83. minuta zápasu. Zaskočený soupeř hrál sice „přesilovku", ale fotbal hrála Čechie. Frydrych si za další dvě minuty došel hluboko do pokutového území pro faul a sám pak s jistotou proměnil i pokutový kop - 4:0. I když domácí už hezkou chvíli věděli, že je rozhodnuto, snažili se přidat další gól s puncem „bůra". Toho nakonec docílil nezadržitelným náběhem na centr Frydrycha z malého vápna hlavičkující Cimpa - 5:0.
Stejně jako v Karlštejně hrála Čechie s deseti hráči lépe než soupeř s jedenácti, akorát s tím rozdílem, že tentokrát dávala góly...

Poslední zápas sezóny sehraje ČECHIE v sobotu 18. června od 10:15 hodin v Chodouni. Přijeďte Čechii znovu povzbudit!

Nový Jáchymov - Hudlice 5:0 (0:0)
Branky: Cimpa 2, Frydrych 2 (1x PK), L. Bartoš. Rozhodčí: Knotek. ŽK: Odeesho Yaqo. ČK: Odeesho Yaqo (38´) Diváků: 120.
Sestava: P. Budín - J. Havel, V. Cimpa, L. Spurný, T. Král - J. Novák (69. P. Milfait), T. Frydrych, J. Krob, M. Dudáček (86. M. Plachý) - J. Odeesho Yaqo, L. Bartoš.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach, P. Cihelka.