22232425262728
2930

17. srpen 2016 18:35

V době dovolených Čechie stále na vítězné vlně...

Fotbalisté Čechie sehráli v srpnu další dva přípravné zápasy, ve kterých si připsali dvě výhry.

KOMENTÁŘ TRENÉRA:

ČECHIE Nový Jáchymov - Broumy 7:3 (2:3) - 4.8. 2016
Ke druhému přípravnému utkání nastoupilo naše mužstvo opět proti účastníku okresního přeboru, celku z Broum. Dost těžko jsme skládali sestavu, na lavici náhradníků usedli jen Plachý a Krupa. Z různých důvodů chyběli Budín, Krob, Spurný, Vlček, Žalud, L. Bartoš, Pecha a Pém.
Sestava byla následující: Merhout - Krákora, Cimpa, Stárek, Havel - Odeesho Yago, Vondráček, Frydrych, Dudáček - F. Bartoš, Král. Zápas jsme začali aktivně a v 5. min. zapadl nepovedený centr Odeesho Yaga do soupeřovy sítě - 1:0. V následujícím průběhu utkání jsme ale vyrobili v obraně několik chyb a soupeř trestal - 1:1. Po rozehraném rohovém kopu a tentokráte povedeném centru Odeesho Yaga nás Cimpa hlavou dostal znovu do vedení - 2:1. Opět jsme se nevyvarovali chyb v obranné činnosti a soupeř do poločasu otočil skóre - 2:3. Do II. půle jsme přeskupili sestavu v obraně, která pak hrála v tomto složení: Havel, Krákora, Cimpa, Stárek. Brzy po zahájení uvolnil Dudáček pěknou přihrávkou F. Bartoše a ten na dvakrát srovnal skóre - 3:3. Pak již bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Postupně se trefili F. Bartoš 2x (po přihrávce Frydrycha na prázdnou a hlavou po centru Dudáčka), Odeesho Yago (přihrávka Frydrych) a tečovanou střelou Král. Na posledních 10 min. zápasu se do hry dostali i oba náhradníci. Výsledek je více než lichotivý a panuje s ním spokojenost.
S předvedenou hrou už tak spokojeni být nemůžeme. Zejména v I. poločase se objevilo hodně okének v obraně, množství nepřesných přihrávek a málo důrazu v osobních soubojích. V dobrém světle se ukázal Petr Vondáček (Sokol Stodůlky), který by mohl být výraznou posilou.

Sokol ŘEPY - ČECHIE Nový Jáchymov 1:5 (1:2) - 13.8. 2016
Ke třetímu přípravnému zápasu jsme zajeli do pražských Řep. Nastoupili jsme proti soupeři hrajícímu I. B třídu Pražského fotbalového svazu. Měli jsme ještě větší problémy se sestavou než v minulém zápase proti Broumům. Z různých důvodů byli omluveni: Budín, F. Bartoš, L. Bartoš, Stárek, Krákora, Vlček, Vondráček, Pecha, Patera, Joukl, Frydrych. Celá jedenáctka. A tak jsme si museli půjčit Táčnera od soupeře, Semráda z SK Střešovice a Vávru z Trubína.
Sestava nakonec vypadalo takto: Merhout - Havel, Spurný, Cimpa, Král - Semrád, Krob, Táčner (Vávra), Odeesho Yaqo - Žalud, Pém. Oba útočníky střídal švagr Martina Žaluda. Ten přijel v ranních hodinách z Francie a obětavě nastoupil.
Řepy začaly utkání lépe a v 15 min. vstřelil Telvák jejich vedoucí branku - 1:0. Nepřesná přihrávka ve středu hřiště a nešťastně tečovaný centr z naší strany předcházely brankové situaci. Naše mužstvo se rozehrávalo pomaleji, zřejmě za to mohla předzápasová rozcvička, která byla ze známých důvodů krátká. Ve 25 min. jsme zahrávali rohový kop a Cimpa zblízka nekompromisně vyrovnal - 1:1. V 34 min. jsme otočili skóre. Akce šla po ose Krob, Táčner a Žalud, který přeloboval brankáře Hermana - 1:2. Ve II. poločase předvedli naši borci v 50. min. pohlednou kombinační akci, na jejímž konci přihrál Žalud nezištně na „prázdnou" Pémovi a vedli jsme 3:1. V 61. min. fauloval Czwartynski Semráda a penaltu proměnil Havel - 1:4. A když v 66. min. Cimpa nekompromisně hlavou dal svůj druhý gól, domácí zcela odpadli - 1:5.

-mr-

DALŠÍ PROGRAM:

SOBOTA - 20. srpna 2016:
Turnaj starých gard - 6. ročník Memoriálu Františka Spurného (začátek v 9 hodin) - za účasti 4 týmů - občerstvení zajištěno
NEDĚLE - 21. srpna 2016:
Pohárové utkání - 1. kolo - OFS Beroun: ČECHIE vers. Nižbor (začátek v 17 hodin) - občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Další zápasy - viz KALENDÁŘ (CO - KDY - KDE); rozpis mistrovských zápasů ke stažení na těchto stránkách - levé MENU - rubrika „A" mužstvo - ROZPIS

e-mail: p.milfait@atlas.cz