2728293031

28. srpen 2016 20:56

Vstup do sezóny Čechii vyšel, zvládla napínavé derby

Atraktivnější vstup do nové sezóny si fotbalový fanoušek v Novém Jáchymově snad ani nemohl přát. Derby s Hudlicemi mívá skoro pokaždé ten správný říz, stejně jako tentokrát...
Domácí byli takřka kompletní, Hudlice nastoupily do utkání s mladým perspektivním týmem. Skóre utkání otevřel již ve 4. minutě Odeesho Yaqo, který prostřelil skrumáž uvnitř šestnáctky - 1:0. Za další dvě minuty pálil těsně vedle z 20 m Vondáček. Na opačné straně se naštěstí pro Čechii s míčem v malém vápně „zamotal" Tikovský a Budín včas zasáhl! Nedáš - dostaneš, staré otřepané pravidlo přišlo na řadu hned v minutě následující. Trestný kop Kroba neudržel brankář Hejcman a Žalud se z dorážky nemýlil - 2:0. Na druhé straně likvidoval záhy trestný kop J. Hubky domácí gólman Budín. Nadále se hrál svižný fotbal, oba celky se tlačily směrem k brance soupeře, a tak se divák ani na chvilku nenudil. Ve 21. minutě připravil Frydrych palebnou pozici pro Odeesho Yaqo, jehož bombu z 18 m vyrazil Hejcman. Budín byl zase pozorný, když vyhrál sprinterský souboj proti Štulíkovi a míč za hranicí šestnáctky stačil zahrát do bezpečí... Hudlice měly ideální příležitost snížit stav ve 25. minutě, ale výborný L. Forejt napálil míč za hranicí malého vápna nad břevno! Domácí si oddechli, stejně jako po chvíli, kdy se po zaváhání Spurného neprosadil Zýka. Běžela 29. minuta a Čechie vyprodukovala nádhernou fotbalovou akci zakončenou gólem. Frydrych posunul přihrávku do strany Vondráčkovi, ten prudce přihrál před branku a Žalud míč trefil před brankářem hostí, jak nejlépe mohl - 3:0. Jakkoliv se v tu chvíli mohlo zdát, že je zápas rozhodnutý, opak byl pravdou... Nejprve Budín skvěle u levé tyče vychytal Forejta a poté po marných ofsajdových protestech domácích zadáků vzápětí fauloval v šestnáctce Havel a v derby se kopala první penalta. Tikovský s vlažným rozběhem nakonec zamířil přesně - 3:1. Čechie mohla navýšit vedení ještě do přestávky, kdy Frydrych přesným centrem našel Žaluda, ale domácí kanonýr mířil tentokrát hlavou vedle, neujala se ani dalekonosná střela Odeesho Yaqo.
Druhá půle byla rovněž napínavá. Odeesho Yaqo byl na konci pohledné akce domácích nejprve opět neúspěšný, pak ale musel předčasně do sprch po druhém „žlutém" faulu... Přesilovou hru využily Hudlice po dalších ofsajdových protestech domácích tentokrát přímo ze hry, autorem gólu byl Patera - 3:2. Čechie se v oslabení neuchýlila k bránění, naopak... Vědoma si dalšího fotbalového pořekadla, že nejlepší obranou je útok, neustále se snažila ohrozit soupeřovu branku... Krobův trestňák volal po gólu, ale Hejcman nakonec míč na poslední chvíli vyrazil! V 67. minutě vysunul L. Bartoš Frydrycha, ten pronikl do pokutového území soupeře, kde byl poslán k zemi stoperem Hubkou a na světě byla druhá penalta v zápase. Sám Frydrych pokutový kop střelou do šibenice suverénně proměnil - 4:2. Tato branka dodala Čechii pro zbývající minuty potřebný klid a domácí tak dokráčeli k prvnímu vítězství v soutěži. Frydrychovo sólo v poslední minutě lapil Hejcman a výsledek tak zůstal stejný...

Další utkání sehraje ČECHIE již ve středu 31. srpna, kdy přivítá ve druhém pohárovém kole Chyňavu (17:00). V neděli pak zamíří ke druhému zápasu ve III. třídě do Srbska (17:00).

Nový Jáchymov - Hudlice 4:2 (3:1)
Branky: Žalud 2, Odeesho Yaqo, Frydrych z PK. Rozhodčí: Bidšovský. ŽK: Odeesho Yaqo, Stárek, Krob. ČK: 55. Odeesho Yaqo. Diváků: 170.
Sestava: P. Budín - J. Havel, L. Spurný, V. Cimpa (80. M. Krákora), M. Stárek - J. Odeesho Yaqo, J.  Krob (88. T. Král), P. Vondráček, T. Frydrych - M. Žalud (52. L. Bartoš), F. Bartoš (69. L. Patera).
Další hráči připravení do hry: Z. Merhout, M. Joukl.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý, J. Vlach.