20212223242526
2728293031

25. září 2016 20:37

Zdatný nováček vzdoroval, ale na Čechii si nakonec nepřišel...

Zápas se Zdejcinou byl v kuloárech označován za jasnou záležitost pro tým Čechie... Jak ale ukázal první poločas, označení tohoto duelu s nováčkem soutěže rozhodně nebylo na místě. Soupeř hrál důrazně, podnikal rychlé a nebezpečné brejky a Čechie tak prakticky po měsíci konečně musela pořádně „zabrat"...
Již ve 3. minutě sice pálil z dálky nebezpečně Krákora, pak ale kontroval soupeř. Brankář Merhout musel vytáhnout první ze svých výborných zákroků, když reflexivně zmařil tutovku Chovančíkovi. Toto varování nebrala Čechie vážně a byla po zásluze potrestána. Další rychlý brejk už kapitán Vokáč při přečíslení domácích zadáků z dorážky proměnil - 0:1. Domácí se poměrně rychle otřepali a v 17. minutě se zrodila pohledná akce po ose Havel - Žalud - Vlček, když na konci byla chytrá střela Frydrycha z 16 m k pravé tyči Bínovy branky - 1:1. Po chvilce se pěkným slalomem blýskl Odeesho Yaqo, jehož ránu z dobrých 25 metrů s námahou vyrazil Bína na roh. Po půlhodině hry se v domácí obraně otevřelo další okénko a Merhout musel opět hasit požár tváří v tvář Chovančíkovi! Ani tentokrát se domácí nepoučili a Vokáč ve 35. minutě spálil po dalším rychlém protiútoku neuvěřitelně další tutovku, když z malého vápna netrefil poloprázdnou branku! Nedáš - dostaneš, staré pravidlo přišlo ke slovu za další čtyři minuty. To Vlček vysunul na zteč Žaluda, jemuž stačila slabá, ale dobře mířená střela k tyči - 2:1. První poločas tak nakonec vyhráli nejtěsnějším poměrem domácí fotbalisté.
V začátku druhého dějství na sebe hned dvakrát upozornil Patera, ale gól mu nebyl dopřán... Větší klid do tábora Čechie pak v 52. minutě přinesl špatný odkop hostů, míče se zmocnil Vlček, jehož pohotovou ránu ještě Bína stačil vyrazit, ale Žalud při dorážce propasíroval míč do sítě - 3:1. Snížit na rozdíl jediného gólu mohl Vokáč po otálení domácích s odkopem, jenže jeho lob mířil nad Merhoutovu svatyni... Nepřesným lobem na opačné straně skončilo také sólo Vlčka. Další úspěšný zákrok vytáhl Merhout v 57. minutě, kdy na něm ztroskotal znovu hráč v červeném dresu s č. 11 Chovančík! Veseleji v domácím táboře bylo v 63. minutě. To Vlček po Frydrychově přiťuknutí vyběhl s míčem od rohového praporku na roh šestnáctky, jeho mířidla byla seřízena naprosto přesně a míč zapadl k levé tyči branky soupeře - 4:1. Tříbrankový náskok však Čechii vydržel pouhé tři minuty, než se střelou k tyči prosadil také Choc - 4:2. Domácí se otřepali a drama nechtěli připustit. Pátý gól z kopačky Žaluda toho byl rychlým důkazem - 5:2. Když se v 73. minutě hezky uvolnil Vlček a vstřelil svůj druhý gól v zápase, o vítězi tohoto duelu už nikdo nepochyboval - 6:2. Soupeř v závěru zcela odpadl, navíc dohrával bez vyloučeného Rolla, a tak ke slovu přišli znovu domácí. Odeesho Yaqo předložil ideální přihrávku F. Bartošovi a ten uzavřel skóre nedělního zápasu - 7:2.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 2. října, kdy zamíří ke svému šestému zápasu ve III. třídě do Vysokého Újezda (16:30 hodin). Fanouškům na tomto místě připomínáme, že k utkání je vypraven AUTOBUS s odjezdem ve 14:50 hodin z návsi (Čechie tak opět děkuje V. Hrubému).

Nový Jáchymov - Zdejcina 7:2 (2:1)
Branky: Žalud 3, Vlček 2, Frydrych, F. Bartoš. Rozhodčí: Pánek. Diváků: 170.
Sestava: Z. Merhout (80. P. Janda) - J. Havel (77. T. Král), L. Spurný, V. Cimpa, M. Krákora - J. Odeesho Yaqo, P. Vondráček, T. Frydrych (73. M. Stárek), L. Patera (61. L. Bartoš) - M. Žalud (71. F. Bartoš), Vlček.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, P. Pelc, M. Plachý, P. Krupa.