20212223242526
2728293031

03. říjen 2016 19:42

Parní válec fungoval i za deště...

K utkání ve Vysokém Újezdu byl vypraven autobus (děkujeme V. Hrubému), který v deštivém podzimním počasí znovu přivezl do Nového Jáchymova všechny tři body.
Úvod zápasu však zastihl v lepší herní pohodě domácí fotbalisty a už po 28 vteřinách musel Merhout likvidovat první střelu. Pak se na gólmana Čechie řítil sám Kokrda, ale posila z Lužců namísto střely zvolila nepřesnou přihrávku... Hosté se poprvé vážněji ozvali ve 12. minutě, kdy trestný kop Vondráčka skončil na břevně Kratochvílovy branky. Skóre utkání tak otevřel v 16. minutě dalekonosnou levačkou Havel, když míč zaplachtil do opuštěné branky domácích - 0:1. V další minutě F. Bartoš vysunul do šance Žaluda a ten mířil přesně k tyči - 0:2. Gólman Merhout se vyznamenal hned za další minutu, kdy nohou reflexívně vyrazil stoprocentní šanci Houby! Odpovědí byly akce Čechie, kdy po centru Odeesho Yaqo poslal míč nad branku Žalud... Ve 26. minutě si domácí brankář s problémy nakonec poradil s trestným kopem Spurného, a tak se do listiny střelců zapsal až po dalších deseti minutách znovu Žalud po další přesné přihrávce F. Bartoše - 0:3.
Ve druhém poločase byla herní převaha Čechie markantnější. Domácí tým se sice sympaticky za jakéhokoliv stavu snažil tvořit a hrát fotbal, větší fotbalovost však byla na straně hostujícího mužstva. V 57. minutě vyslal Spurný dlouhým pasem kupředu Vlčka a ten svůj ukázkový úprk zakončil slalomem přes tři obránce soupeře a následnou nechytatelnou střelou do šibenice - 0:4. Za další tři minuty zase Frydrych „nastartoval" Pateru, který nezadržitelně vnikl do pokutového území a rovněž suverénně zakončil k tyči - 0:5. Další šance F. Bartoše a po něm Žaluda zůstaly bez gólového efektu, a tak se stav měnil až v 67. minutě. To Frydrych po chybě domácích vracel zpoza šestnáctky míč do opuštěné branky - 0:6. Sedmý gól padl po ukázkové akci, kdy nejprve Pém hlavou prodloužil na Krále, ten zacentroval na Frydrycha, který vstřelil svůj druhý gól v utkání - 0:7. Korigovat nepříznivý stav mohl ve stoprocentní šanci pět minut před koncem utkání domácí dlouhán Sloup, ale Merhout i tentokrát skvěle zasáhl! Čechie tak nadále drží stoprocentní bilanci a na diskusních fórech si prý vede jako "parní válec"...

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (9. října 2016) od 16:00 hodin na domácím trávníku proti tradičnímu soupeři - SK Cembrit Beroun / Závodí.