20212223242526
2728293031

10. říjen 2016 18:44

Vítězná série skončila, nad síly Čechie berounský Cembrit

Magnetem víkendu bylo bezesporu utkání v Novém Jáchymově, kam zamířil berounský Cembrit. Jak ukázaly již první minuty zápasu o průběžnou první příčku tabulky III. třídy skupiny „A", soupeř z Berouna byl na domácí Čechii po všech stránkách dobře připraven. Skóre zápasu otevřel po faulu domácích zadáků v šestnáctce z pokutového kopu D. Novotný, i když s notnou dávkou štěstí - 0:1. Utkání tak nabralo hned v začátku svižné tempo a domácí fotbalisté nechtěli zůstat pozadu. Paterův milimetrový centr našel v 10. minutě na hranici malého vápna Vlčka, jehož hlavičku gólman Eliášek zneškodnil! Za šest minut už domácí jásali. To Vondráček využil volného prostoru ve středu hřiště, potáhl míč a z 22 metrů vypálil nechytatelně k levé tyči - 1:1. Ve 27. minutě se kopala druhá penalta, tentokrát po faulu brankáře hostů na pronikajícího Frydrycha. Sám faulovaný ale penaltu neproměnil, když Eliášek jeho střelu vyrazil! Trest tak přišel poměrně brzy na opačné straně hřiště. Hosté „po slunci" zacentrovali od potoka míč do malého vápna a D. Novotný překvapil brankáře Merhouta pohotovou hlavičkou - 1:2. Ani s tímto stavem se domácí nespokojili a brzy bylo opět srovnáno. Hezkou akci ve středu hřiště s pomocí narážečky předvedli Spurný s Frydrychem a domácí hráč s č. 16 napravil deset minut před přestávkou své penaltové selhání - 2:2. Odejít do šaten s těsným náskokem nakonec mohli domácí hráči, jenže prudký centr L. Bartoše jen prosvištěl houštinou těl v pokutovém území hostů a nakonec jen o centimetry minul pravou tyč!
Druhá půle začala pro domácí tým hodně smolně. Po nedorozumění již „žlutého" Stárka s Merhoutem už ve 48. minutě strhl vedení opět na stranu Cembritu tentokrát Paluska - 2:3. Běžela 50. minuta zápasu, druhou žlutou uviděl Stárek a po ní okamžitě i kartu červenou... Čechie tak musela hrát až do konce zápasu v oslabení, její snaha se však často mísila v rozhodujících momentech s nesoustředěností a zbytečnými emocemi. Přesně to pak byla voda na soupeřův mlýn... Cembrit pak navíc dostal v 77. minutě po faulu výhodu další penalty, z níž ale Paluska na Merhouta nevyzrál. Domácí gólman jeho střelu rovněž vyrazil. Naděje pro domácí tak stále žila, hrál se důrazný a rychlý fotbal, ale do nebezpečného zakončení se domácí již prakticky nedostali. Poslední plamínek naděje na alespoň remízový výsledek tak uhasil osm minut před koncem čtvrtým gólem soupeře Paluska - 2:4.
Poté, co Čechie doslova „válcovala" předešlé soupeře, byla tentokrát nucena posadit se na zem...

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 16. října, kdy zamíří na Svatou (16:00 hodin).

Nový Jáchymov - Cembrit 2:4 (2:2)
Branky: Vondráček, Frydrych. Rozhodčí: Kareš. ŽK: Odeesho Yaqo, Stárek, Krákora. ČK: 50. Stárek. Diváků: 170.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, L. Spurný, M. Krákora (84. T. Král), M. Stárek - L. Bartoš, P. Vondráček, T. Frydrych, L. Patera - M. Žalud, M. Vlček.
Další hráči připraveni do hry: P. Janda.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, P. Pelc, M. Plachý, P. Krupa.