20212223242526
2728293031

17. říjen 2016 21:44

Ze Svaté s vylomeným zubem, červenou kartou a hlavně třemi body!

O tom, že se zápas na Svaté nebude hrát ani tentokrát „v rukavičkách", se již ve 2. minutě přesvědčil nejlepší střelec Čechie Martin Žalud. Ten s vyraženým zubem po zásahu soupeře loktem odstoupil z hrací plochy a odcestoval přímo k lékaři... Hosté měli od začátku herně zcela jasně navrch, ale byli to paradoxně právě oni, kteří jako první inkasovali. Domácí Vůjta využil chybu v rozehrávce a přízemní střelou otevřel skóre utkání - 1:0. Čechie se dlouho „zastřelovala", na branku soupeře vysílala prudké projektily z různých vzdáleností, ale směr hostujících střel byl vždy stejný - náruč nebo pěsti domácího gólmana M. Falce... Tlak hostů s přibývajícími minutami sílil a na řadu přišly také šance po kombinačních akcích. Tou nejhezčí byla určitě akce po ose Frydrych - Spurný, kdy zpětnou přihrávku hostujícího kapitána nedokázal zužitkovat z 10 metrů Vondráček „pálící" přímo z voleje nad břevno domácí svatyně... Když nevyužil chybu v rozehrávce domácích zadáků L. Bartoš, který mířil vedle, ani Cimpa po několikavteřinovém závaru v domácí šestnáctce, hostům stále zbývaly pouze „oči pro pláč"... Radost v hostujícím táboře tak zavládla až ve 40. minutě, kdy Spurný s Frydrychem předvedly další TOP akci, po níž už zakončující Vondráček mohl jásat. Jeho mířená střela skončila přesně u tyče Falcovy branky - 1:1. Poločas spolu s hvizdem rozhodčího ukončil hodně ostrý, ještě nepotrestaný, atak V. Pelce na Pateru.
Druhý poločas odstartoval dobrou příležitostí Vlčka, který ale branku překopl. Po něm vyprášil rukavice domácího gólmana dělovkou z 30 m Spurný. V 56. minutě poslal pronikajícího Odeesho Yaqo u postranní čáry nemilosrdným a bezohledným způsobem sobě vlastním mladý V. Pelc a musel pod sprchy. Tam však zamířil krátce poté také Odeesho Yaqo pro nesportovní chování vůči divákům... Přesilová hra hostů tak trvala necelé tři minuty! V 65. minutě se krásně přes zeď trefil z trestného kopu Spurný a Čechie se zaslouženě dostala do vedení - 1:2. Za pět minut hosté své vedení navýšili. Vondráček rozehrál rohový kop na Frydrycha, jehož střela prošla brankáři Falcovi pod tělem - 1:3. Za dalších deset minut rozezvučel Vondráček levou tyč domácí branky a hosté byli stále v náporu! S blížícím se závěrem byla převaha Nového Jáchymova ještě markantnější, což dokázal samostatný únik Frydrycha po uvolnění Vlčka. Šikovného záložníka Čechie při kličce zfauloval gólman Falc a na řadu tak přišel pokuitový kop. S penaltou si Spurný suverénně poradil a uzavřel účet zápasu na 1:4.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (23. října 2016) od 15:30 hodin na domácím trávníku proti nováčkovi soutěže - TJ Chrustenice, v jehož dresu v poslední době nastupuje také trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač.