19202122232425
262728293031

26. březen 2017 20:27

Náročné derby Čechie nakonec zvládla a bere tři body!

Utkání na umělce v Berouně u traktorky bylo vyrovnané a vítězství Čechie se rozhodně nerodilo lehce. Hudlice byly aktivnější a během první půlhodiny měly rozhodně nebezpečnější akce než hosté. Na straně Čechie vyzkoušel dvakrát pozornost Sklenáře v brance soupeře „navrátilec" Krob. A byl to právě Krob, který ve 39. minutě ideálně uvolnil Vlčka, jenž se napříč prosmýkl pokutovým územím a do poloodkryté branky z rohu malého vápna skóroval - 0:1. Čechie mohla zvýšit vedení v posledních vteřinách před poločasovou přestávkou, jenže F. Bartoš po Žaludově výzvě na Sklenáře nevyzrál.
Ani ve druhém dějství Čechie nezačala dobře. Nejprve sice Žalud v dobré šanci neobelstil Sklenáře a mířil mimo tyče, poté ale Hudlice vyrovnaly. Chybu v novojáchymovské obraně využil „buldozer" Štulík a bylo to 1:1. To již hájil branku Merhout, který vystřídal zraněného Jandu. Radost hudlických hráčů netrvala ani minutu a krátce po rozehrávce se opět blýskl Vlček, který chytrou střelou k tyči poslal hosty do vedení - 1:2. Poté mohl po dlouhém výkopu Merhouta zkompletovat hattrick Vlček, ale jeho lob zapadl pouze za břevno na vypnutou síť branky Hudlic. A tak se měnilo skóre na opačné straně. Chyba Merhouta v brance učinila střelcem Hubku, který pouze centroval z půlící čáry do pokutového území Čechie - 2:2. Jenže ani tento laciný gól Čechii nezlomil. Spurný u postranní čáry uvolnil Kroba, ten ideálně posunul Vondráčkovi, jenž střelou k tyči, přestože si Sklenář na míč sáhl, skóroval - 2:3. Ve vyrovnaném zápase tak Čechie vstoupila do jarních odvet úspěšně a získala důležité tři body.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (2. dubna 2017) od 16:30 hodin na domácím trávníku proti Srbsku.