22232425262728
2930

25. duben 2017 18:08

Čechie tankodrom na Zdejcině zvládla, domácím nadělila bůra

S vědomím, že ji nečeká nijak lehký zápas, odjížděla Čechie v neděli na Zdejcinu. Povrch místního fotbalového hřiště je postrachem pro každého soupeře... Hosté se však s jeho záludnostmi vypořádali přímo excelentně! Úvod samotného zápasu tomu ovšem vůbec nenasvědčoval. Již ve 3. minutě posoudil rozhodčí Krbec zákrok Havla v pokutovém území jako penaltový a domácí měli velkou šanci otevřít skóre. To se nestalo, míč skončil na pravé tyči Merhoutovy branky. Nedáš - dostaneš, platilo záhy... Spurný vysunul kolmou přihrávkou Frydrycha, ten našel ještě lépe postaveného Vondráčka, který prostřelil gólmana - 0:1. To běžela 5. minuta utkání. V 17. minutě napřed předvedl dokonalý slalom mezi čtyřmi hráči soupeře Odeesho Yaqo, našel Kroba, jehož bombu stačil domácí gólman pouze vyrazit a na pohotovou dorážku L. Bartoše už ale neměl nárok - 0:2. Tento stav však nevydržel ani minutu a odpověď domácích byla hodně rychlá - 1:2. Jenže stejnou mincí oplácela i Čechie, a tak za další minutu to bylo opět o dvě branky. Havlův aut domácí brankář podběhl a Žalud už neměl problémy s tím dopravit míč hlavou do sítě - 1:3. Protiútok Zdejciny do otevřené obrany naštěstí pro hosty skončil těsně vedle branky, a tak mohli trestat znovu daleko fotbalovější hosté. Ve 27. minutě Krob vymyslel ukázkovou uličku na Frydrycha, ten postupoval sám a zakončil - 1:4. Když za dalších pět minut Žalud na hranici šestnáctky hezky uvolnil opět Frydrycha, který si poté doslova vychutnal gólmana domácích, bylo to 1:5.
Druhý poločas již hrála Čechie spíše tzv. na údržbu, než aby se snažila docílit dalšího vysokého vítězství. Šancí měla přesto více než dost... Častokrát hosté zbytečně své akce překombinovali a početná divácká kulisa na gól ve druhé půli nakonec čekala marně.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 3. dubna, kdy doma přivítá Vysoký Újezd (17:00 hodin).

Zdejcina - Nový Jáchymov 1:5 (1:5)
Branky: Frydrych 2, Vondráček, L. Bartoš, Žalud. Rozhodčí: Krbec. ŽK: Stárek. Diváků: 200.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, L. Spurný, M. Stárek, M. Krákora - L. Bartoš, P. Vondráček, J. Krob, T. Frydrych, J. Odeesho Yaqo - M. Žalud (63. F. Bartoš).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Král, M. Plachý.