18192021222324
25262728

08. květen 2017 19:52

Čechie si vzala výhru o dva góly u Berounky nazpátek!

Více než tři stovky diváků - taková se sešla návštěva na víkendový šlágr ve III. třídě, který mohl hodně napovědět o postupových ambicích obou soupeřů. Čechie nezačala duel na levém břehu Berounky vůbec dobře. Již v prvních vteřinách gólman Merhout doslova daroval Cembritu rohový kop a domácí měli první šanci. Krátce poté tahal za záchrannou brzdu za cenu žluté karty Odeesho Yaqo a když vyrobil minelu i stoper Spurný, po které Větrovec postupující sám na branku naštěstí pro hosty přestřelil, nic nenasvědčovalo tomu, že by Čechie měla udávat tempo hry...
Jenže Novojáchymovští se brzy oklepali z herního útlumu a začali předvádět „svůj" fotbal. Po centru Kroba hlavičkoval Krákora v 8. minutě ještě nad břevno a hosté začali přebírat otěže důležitého duelu do svých rukou resp. na své kopačky. Běžela 19. minuta, když Spurný milimetrově vysunul přízemní přihrávkou Vlčka, ten ale poslal míč, stejně jako domácí Větrovec, nad branku. Po následném průniku Vlčka vznikl v domácí šestnáctce pořádný zmatek a míč ani tentokrát v síti neskončil. To se ovšem změnilo již za minutu. Na rohový kop Kroba zareagoval pohotově uvnitř malého vápna Krákora a hlavou nasměroval míč ve 26. minutě do branky - 0:1. Vůbec první gól tohoto hráče v letošní sezóně a nutno podotknout, že hodně důležitý... Čechie měla v dalších minutách jasnou převahu a po gólu volala zejména příležitost Vlčka, který dorážel Krobovu střelu, jenže nejistého gólmana Cembritu na brankové čáře zastoupili jeho spoluhráči! Vzhledem k územní převaze hostů tak trochu nečekaně udeřilo na opačné straně. Krob ve středu hřiště nešťastně prodloužil hlavou míč za sebe, gólman Merhout špatně vyběhl a pro Nápravníka už nebyl problém ve 37. minutě trefit zcela odkrytou branku - 1:1. Nerozhodný výsledek zapadal do domácí matematiky, nikoliv do té novojáchymovské... Čechie musela opět přidat a již za dvě minuty se také podruhé radovala. Frydrych se elegantně prosmýkl přes domácí zadáky, zacentroval na hranici šestnáctky, kde si na míč počkal F. Bartoš a přímo z voleje pálil mezi tyče - 1:2. Hosté mohli přidat další gól minutu před přestávkou. To napřáhl z dobrých 25 m Krob, ale jeho dělovku směřující do levé šibenice Eliášek tentokrát bravurně vyrazil na roh.
Druhé dějství sice nebylo na pohled ze strany Čechie tak fotbalové, ale jak známo, účel světí prostředky... Hra byla po změně stran opticky vyrovnaná a Cembrit jen těžko procházel přes pozorné zadáky hostí a co přece jen prošlo, to lapil již pozorný Merhout. Navýšit vedení mohl v 61. minutě Frydrych po akci Vlčka, jenže se zakončením až příliš spěchal. Do další dobré pozice se dostal po centru F. Bartoše ve skluzu Vondráček, ale míč jen těsně minul pravou tyč domácí branky. Minuty pro domácí tým neúprosně ubíhaly, zatímco hosté posouvali stopky k důležitému zisku tří bodů. V závěru zápasu došlo i na střídání. Taktické či gólové, vyberte si... Nejlepší střelec Čechie v letošní sezóně nastupoval na hrací plochu na posledních pět minut s jasným úkolem - přidat gólovou pojistku. Martin Žalud se gólem v 89. minutě nejenom přiblížil v této disciplíně již „čtyřicítce", ale definitivně podtrhl cennou výhru Čechie a co víc, srovnal i vzájemnou bilanci obou soupeřů v letošní sezóně! Nezbývá než dodat, že třetímu gólu Čechie předcházela spolupráce Odeesha Yaqo s Frydrychem - 1:3.
A úplně na závěr Čechie znovu děkuje svým fanouškům a fanynkám, kteří byli díky šálám, čepicím, mikinám atd. opět dobře identifikovatelní, za to, že ji přijeli do okresní metropole podpořit v hojném počtu.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 14. května, kdy doma přivítá v dalším zajímavém utkání fotbalisty z nedaleké Svaté (17:00 hodin).

Cembrit Beroun - Nový Jáchymov 1:3 (1:2)
Branky: Krákora, F. Bartoš, Žalud. Rozhodčí: Hájek, Krbec, Králík. ŽK: Odeesho Yaqo. Diváků: 330.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, L. Spurný, M. Krákora - Odeesho Yaqo, L. Bartoš, P. Vondráček, J. Krob, T. Frydrych (91. V. Cimpa), F. Bartoš - M. Vlček (85. M. Žalud).
Další hráči připravení do hry: P. Janda, M. Plachý.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Král, M. Plachý.