23242526272829
3031

15. květen 2017 20:46

Fotbalovost se i přes snahu vytratila, přišla druhá porážka

Čechie nastupovala do domácího utkání proti Svaté s vědomím, že berounský Cembrit na jejím hřišti ztratil den předtím další body v duelu s Hudlicemi a právě to byla možná velká chyba... Úvod zápasu poznamenala velká dávka nepřesností a na kopačky domácích borců se začínala lepit nervozita. Hosté ze Svaté pozorně bránili a navíc dlouho neměli v zadních řadách k řešení prakticky žádný vážnější „případ". Až v 17. minutě Vlčkovu střelu vyrazil mladý Falc na roh, vzápětí po Frydrychově centru roztřepal síť hlavou F. Bartoš, jenže pouze tu boční... V následujících minutách scházel domácím především pohyb a klid v rozehrávce. Není divu, že hluchá dvacetiminutovka v jejich podání připomínala místy beznaděj. Čechie se sice snažila, ale fotbalově to stále nešlo... Až ve 37. minutě vznikl v šestnáctce hostí velký závar, avšak střela L. Bartoše se mezi brankové tyče nevešla. Do přestávky tak následovala opět série zkažených přihrávek a soupeř bez větší námahy udržel bezbrankový výsledek.
Po přestávce nastoupili domácí na hrací plochu s větší chutí, ale ke gólu jejich zvýšená aktivita dlouho nevedla. Spurný i Odeesho Yaqo pálili vedle, F. Bartoš znovu napálil jen boční síť. Změnu skóre tak přinesla až 65. minuta. Nápověda Frydrycha z trestného kopu byla rozhodujícím faktorem a Žalud z voleje zamířil přesně - 1:0. Jakkoliv se mohlo zdát, že teď to již Čechii půjde, opak byl pravdou... Za pár vteřin bylo totiž vyrovnáno. I Svatá má svého střelce a Morstein v přečíslení domácích zadáků nezaváhal - 1:1. Když po chvilce domácí na téhož hráče uvnitř šestnáctky jaksi pozapomněli, bylo to 1:2. Vyrovnat mohli domácí v 70. minutě, kdy Spurný po rohu L. Bartoše hlavou vyzkoušel vynikající reflex hostujícího gólmana. Času na obrat bylo zdánlivě stále dostatek, jenže Čechie vyrobila u vlastního pokutového území další hrubku. Krákora v tísni „namazal" Bělohlávkovi a soupeř byl v tomto zápase produktivní na sto procent - 1:3. Co naplat, že měla Čechie i nadále opticky více ze hry, když do vyložené gólové šance se prakticky nedostávala... Až v nastaveném čase si pro faul do pokutového území soupeře došel Frydrych a Spurný nařízenou penaltu suverénně proměnil - 2:3. Na víc už ale Čechii nezbyl čas, takže Svatá si připsala na své konto, možná překvapivé, ale zasloužené vítězství...

Další utkání sehraje ČECHIE v sobotu 20. května, kdy vycestuje k zápasu na půdu posledního celku tabulky a to do Chrustenic (17:00 hodin).

Nový Jáchymov - Svatá 2:3