22232425262728
2930

05. červen 2017 21:20

Tak už jsme tam, už jsme tam...

Čechie odjížděla na hřiště soupeře, který se v poslední době potácí v problémech, s jasným cílem a vědomím, co může právě v tomto utkání definitivně získat. Tři body na hřišti Ostrovanu totiž mohly dát hostům definitivně postupový punc...
Utkání však nebylo pro Čechii, hlavně v úvodu, vůbec jednoduché. Kdo ví, jak se zápas mohl vyvíjet, nebýt bravurních zákroků gólmana Merhouta, který v úvodní čtvrthodince na pravém řeku Berounky doslova lapil tři góly... Když se neprosazovali domácí, branky padaly na druhé straně hřiště. Změny v sestavě si tak mohl v úvodu naplno užít zejména Spurný, který po dlouhé době opustil místo stopera a přesunul se na hrot útoku. A byl to právě hostující kapitán, který po Frydrychově uvolnění po zemi otevřel v 5. minutě skóre utkání - 0:1. Po chvíli trefil Spurný ještě tyč, než přidal i druhý gól. To mu dalekonosný centr krásně servíroval Krákora a lob hráče s číslem 5 proti nestorovi Bouberlemu byl přesný - 0:2. Po čtvrthodině hry to bylo již 0:3, když se lob podařil i Vondráčkovi. Ten však přišel zároveň po několika minutách ve středu hřiště zbytečně o míč a domácí se díky Šlégrovi dočkali čestného úspěchu - 1:3. V posledních minutách prvního dějství dvakrát v zakončení selhal Frydrych a Ostrované mohli nakonec děkovat, že výsledek poločasu byl pro ně stále ještě hratelný...
Po změně stran ale domácí hráči hodně ubrali z houževnatého výkonu a ve vedru jim brzy došly síly. Čechii se tak znovu otevřel prostor pro kombinaci, jenže v její hře bylo až příliš mnoho nepřesností, laxnosti a chyb. Po dobrých příležitostech Stárka a Krákory přišla tyč, kterou tentokrát trefil Cimpa. Vzápětí v roli zakončovatele zklamal sám proti gólmanovi postupující F. Bartoš. Ten se ale nakonec dočkal v 78. minutě po přesné Vondráčkově přihrávce - 1:4. Dobré příležitosti promarnil v příštích minutách také Odeesho Yaqo, ale Čechii vzhledem k poklidnému tempu již rozhodnutého utkání tyto šance dvakrát mrzet nemusely... Účet zápasu podtrhl po přihrávce F. Bartoše Cimpa - 1:5.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího Bidšovského se tak hráčům i přítomným fanouškům Čechie vkradla na mysl známá fotbalová melodie „tak už jsme tam, už jsme tam ..."

Po odhlášení „B" týmu Nižbora má Čechie následující víkend volno a postupovou sezónu završí následující víkend utkáním v Chodouni (sobota - 17.6. 2017 - 10:15 hodin).

Zadní Třebaň - Nový Jáchymov 1:5 (1:3)
Branky: Spurný 2, Vondráček, F. Bartoš, Cimpa. Rozhodčí: Bidšovský. Diváků: 40.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, M. Krákora, V. Cimpa, M. Stárek - Odeesho Yaqo, L. Bartoš, P. Vondráček, T. Frydrych - F. Bartoš, L. Spurný.
Další hráči připravení do hry: P. Milfait.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý.