18. srpen 2017 20:40

Čechie má za sebou další dva přátelské zápasy

Komentář trenéra

Čechie Nový Jáchymov - Sokol Stodůlky 3:3 (0:1)
Ke druhému přípravnému zápasu jsme si pozvali pražského soupeře ze Stodůlek, které hrají v soutěžích Pražského fotbalového svazu.

Krátké představení soupeře: Stodůlky mají širokou mládežnickou základnu, počínaje přpravkami a konče starším dorostem - celkem 9 družstev. Mají také 3 mužstva dospělých - A, B, C. „Áčko" hraje 1. A třídu, „Béčko" 1. B třídu a „Céčko" v této sezóně sestoupilo do III. třídy. V Praze proběhla reorganizace nejnižších soutěží, podobná té berounské. Došlo ke snížení počtu skupin II. třídy ze 4 na 3 a proto z II. třídy sestupovalo více mužstev.Trenérem A týmu Stodůlek je pan Vít Horešovský, který několik let působil v Řepích, povětšinu jako trenér dorostu.

Zápas samotný jsme začali překvapivě aktivněji. Hosté zahráli ve 2. min. v pokutovém území rukou, ale nařízenou penaltu Spurný trestuhodně kopl nad branku. V dalším průběhu zápasu se začala projevovat větší trénovanost hostů a ti získávali převahu. Měli jsme především problémy v rychlosti. Až do 30. min. jsme se celkem dobře bránili, Stodůlky ale zahodili dost slušných příležitostí. V této minutě jsme po rohovém kopu zůstali „viset" před naším brankářem. Nereagovali jsme na odražený míč. Hráč hostí Jírec se snadno přiblížil k brance a umístěnou střelou poslal Stodůlky do vedení - 0:1. Tak skončil I. poločas.
Chvíli po začátku II. půle se hosté prosadili podruhé a Porada zvýšil - 0:2. Pak měl vyloženou příležitost F. Bartoš, který po výborné přihrávce Kroba šel sám na brankáře z poloviny hřiště. Bohužel se nepovedlo jej přelobovat... Oprášené pravidlo „Nedáš, dostaneš" platilo hned vzápětí. Světlík utekl naší obraně a dal třetí branku - 0:3. O osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. To si asi začali myslet i hosté, zvolnili a pak se zdálo, že jim došly síly. Velké potíže jim začaly dělat naše náběhy (Frydrych, F. Bartoš, Vondráček, Odeesho Yaqo) za jejich obranu a velmi přesné přihrávky Kroba. Z jedné takové akce Frydrych přeloboval brankář a snížil - 1:3. Zanedlouho si udělal výlet obránce Havel. Jeho střelu levou nohou brankář jen vyrazil a L. Bartoš byl tam, kde bylo potřeba - 2:3. Za chvilku na to Frydrych zamotal hlavu několika protihráčům včetně brankáře a vyrovnal - 3:3. Na konci výborného zápasu, ke kterému přispěl velmi dobrým rozhodováním rozhodčí Vlček, měl vyloženou šanci ještě Žalud, bohužel nedal.

Výsledek nás potěšil, ale nepřeceňujeme ho. Mužstvo chválíme za bojovný, zodpovědný výkon a za nasazení.

Děkujeme Stodůlkám za slušnou hru, perfektní vystupování a přejeme hodně úspěchů v soutěžích.

Sestava: Budín - Havel, Spurný, Cimpa (68 Krákora), Krákora (46 Stárek) - F. Bartoš (46 Odeesho Yago), Vondráček, Krob, Odeesho Yago (46 L. Bartoš) - Frydrych, Žalud (46 F. Bartoš, 72. Žalud)

Čechie Nový Jáchymov - FK Sparta Košíře 5:0 (1:0)

Ke třetímu přípravnému zápasu jsme si na naše hřiště pozvali účastníka pražské II. třídy. Sparta Košíře je klub se slavnou minulostí. Největší její úspěchy se odehrávaly na škvárovém hřišti. V sezóně 1960-1961 vyhrává pražský přebor a postupuje do tehdejší 2. ligy. V první sezóně se mužstvo zachraňuje, ale v sezóně následující sestupuje zpět do přeboru. Ve 2. lize patřily mezi soupeře např. Gotwaldov, RH Brno, Pardubice, Otrokovice, Třinec aj. V sezóně 1967-68 vyhrálo mužstvo opět pražský přebor a postoupilo do divize, kterou také hned vyhrálo a postoupilo do 3. ligy. Tuto soutěž hrály Košíře 5 let. Následuje v sezóně 1973-74 sestup do divize. Pokles výkonnosti v dalším období je však již trvalejšího charakteru a následují tři sestupy po sobě v letech 1978-1981, tedy až po I.B třídy. V sezóně 2004-2005 hrály Košíře jeden rok znovu I.A třídu.

K samotnému zápasu nastoupilo naše mužstvo,  bez nemocného Havla a za řízení rozhodčího Mázdry, v jinak osvědčené sestavě a začalo zápas aktivně. Všichni naši hráči, s výjmkou brankáře Budína, v I. poločase strašně moc chybovali. Malý důraz v osobních soubojích, nepřesné přihrávky, špatné zpracování, žádná střelba, malý pohyb bez míče, nervozita. Vlastně vše, co k fotbalu patří, se nevedlo ani jednomu našemu hráči v poli. Jediný gól dal Vondráček pěknou střelou z 20 m ve 43. min. - 1:0. Hráči byli o přestávce zklidněni, na chyby upozorněni. Především bylo nutné zkvalitnit a zpřesnit rozehrávku. Stalo se, Krob velice přesně přihrál za obranu a střídající Vlček rozvlnil síť - 2:0.
Ve II. poločase jsme si místy vytvářeli velkou převahu, kterou korunoval Vondráček nádhernou bombou do šibenice - 3:0. Další branka byla výsledkem chytrosti Kroba, který nádherně přeloboval špatně postaveného brankáře - 4:0. Konečnou podobu výsledku dal po kombinaci s L. Bartošem Vondráček a dokonal tak hattrick - 5:0. Ve II.  poločase  byl výkon našich hráčů podstatně lepší.

Sestava: Budín (46. Merhout) - Krákora (46. Odeesho Yago), Spurný, Cimpa (46. Krákora), Stárek - F. Bartoš (46. Vlček), Vondráček, Krob, L. Bartoš (70. F. Bartoš) - Frydrych,  Žalud (70. Cimpa)