22232425262728
2930

28. srpen 2017 20:56

Tříbodová premiéra, podobnost po sedmi letech

Čechie se mezi okresní elitu vrátila po dlouhých sedmi letech a stejně jako v roce 2010 porazila svého prvního domácího soupeře 5:3 (29.8. 2010 - Čechie - Neumětely).
Berounská rezerva zavítala do Nového Jáchymova s mladým kádrem, který domácí hráče dlouho a pořádně zlobil... Již ve 3. minutě ztratil hluboko na polovině soupeře míč Vondráček a byl to právě domácí záložník, který po rychlém brejku soupeře na vlastní brankové čáře poprvé hasil požár po střele rychlonohého Kincla a vše tedy za pár vteřin napravil... Již za dvě minuty mohl po dalším brejku Kincla skórovat tentokrát další mladíček Rajtr, jenže branku z dobré pozice ke zděšení svých spoluhráčů přestřelil. Domácí obrana nebrala předchozí varování soupeře dostatečně vážně, a tak Kincl v další nabídnuté příležitosti již trestal - 0:1. Domácí se otřepali hodně rychle a za necelé tři minuty mohlo být vyrovnáno, ale na centr Odeesho Yaqo nedosáhl Vlček. Čechie srovnala stav rychlého zápasu ve 24. minutě.  Vondráček s Krobem rozehráli nakrátko rohový kop a Vlček pohotově po jejich spolupráci dorazil prudce míč zblízka do sítě - 1:1. Největším strašákem pro domácí byl i nadále rychlík Kincl, který ve 28. minutě postupoval opět sám, ale z hranice šestnáctky přestřelil. Na opačné straně mířil mimo tyče také trestný kop Kroba. Čechie v závěru první půle převzala otěže zápasu a pět minut před přestávkou nejprve trefil z přihrávky Frydrycha levou tyč soupeřovy branky Vondráček! V následující minutě už už domácí jásali, jenže Hejcman v poslední chvíli vyrazil Vlčkovu střelu po krásném ťukesu s Frydrychem na roh. Minutu před poločasovým hvizdem po Spurného pasu mohl skórovat Frydrych, ale berounský gólman byl opět na správném místě.
Druhý poločas nabídl divákům kromě několika infarktových situací také šest gólů. Již v prvních vteřinách druhé půle pálil těsně nad břevno Vlček. Zdálo se, že to budou domácí, kteří strhnou vedení na svoji stranu, ale stal se pravý opak. Cimpa před vlastní šestnáctkou ztratil míč a Hosnédl přízemní střelou prostřelil Budína - 1:2. Již v následující minutě však domácí předstoper své zaváhání gólově odčinil. Po rohovém kopu Kroba se do vzduchu zavěsil právě Cimpa a na jeho hlavičku neměl Hejcman sebemenší nárok - 2:2. Za tři minuty mohli jít domácí do vedení, ale Vlčkova hlavička po centru Kroba trefila pouze pravou tyč soupeřovy branky! Aby té smůly nebylo v domácím táboře málo, ukázková bomba F. Bartoše v další minutě z dobrých 30 metrů trefila pro změnu břevno! Čechie měla v dalších minutách další příležitosti a hlavně více ze hry. Co naplat, když další gól byl opět z kategorie laciných a skončil v domácí síti. Spurného chybu trestal Kincl - 2:3. To zbývalo do konce zápasu necelých dvacet minut a Čechie v nich ukázala svoji bojovnou a útočnou tvář. Nejprve však musel ještě Budín zasahovat po střele Stehlíka z trestného kopu... V 78. minutě předvedl svoji fotbalovou chytrost Frydrych, když si dokonale vychutnal brankáře soupeře a potřetí v zápase srovnal stav - 3:3. Frydrych byl ústřední postavou hned za dvě minuty, kdy po faulu na něho rozhodčí Mázdra odpískal pokutový kop. Penaltové exekuce se nakonec ujal Vlček a suverénně proměnil - 4:3. Hosté při svém důrazném projevu až příliš často ztráceli nervy, a tak dohrávali v deseti. Pod sprchy musel po druhé žluté kartě pět minut před koncem Havlíček. V přesilovce si domácí vytvořili největší šanci po ukázkové brejkové spolupráci Odeesho Yaqo - Vlček - F. Bartoš, ale Hejcman v poslední chvíli stačil zasáhnout. Pojistku přidal až v 90. minutě po ukázkové narážečkové souhře spoluhráčů Vondráček - 5:3. V nastaveném čase již domácí dokázali, stejně jako před sedmi lety, zápas dovést do tříbodového konce a připsali si na své konto první, důležité vítězství.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 3. září, kdy vycestuje do Zdic (17:00 hodin).

Nový Jáchymov - ČL-U Beroun B 5:3
(1:1)
Branky: Vlček 2 (1x PK), Cimpa, Frydrych, Vondráček. Rozhodčí: Mázdra - Pecka, Juppa. ŽK: Krob, Spurný, Frydrych. Diváků: 130.
Sestava: P. Budín - J. Havel, L. Spurný, V. Cimpa, M. Stárek (46. F. Bartoš) - J. Odeesho Yaqo, J. Krob, P. Vondráček, T. Frydrych, M. Krákora - M. Vlček (90. Z. Merhout).
Další hráči připravení do hry: T. Král.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach.