17181920212223
24252627282930

03. září 2017 20:06

Čechie přivezla ze hřiště favorita bod za remízu

Zápas ve Zdicích, které jsou v okresním přeboru pasovány do role jednoho z favoritů letošního ročníku, nezačal pro hosty vůbec dobře. Rychlý brejk Olympie v polovině 5. minuty po pravém křídle znamenal prudký přízemní centr, který Budín vyrazil před osamoceného T. Svobodu a neobsazený domácí kapitán s přehledem zavěsil - 1:0. Za pět minut na opačné straně bez větších problémů kryl střelu Vondráčka domácí gólman Hnízdil. Hra byla v prvním poločase vyrovnaná, co ale hostům oproti domácím nejvíce scházelo, byl důraz v osobních soubojích a přesnost finální přihrávky. Vyrovnání měl po půlhodině hry na noze Vlček, který převzal Frydrychovu přihrávku po předchozím přesném nákopu Kroba, ale tísněn mířil v dobré pozici těsně vedle branky.
Druhé dějství odstartoval ofsajdový gól Žaluda, který nebyl uznán, nicméně s praporkem pomezního rozhodčího nakonec daleko více bojovali domácí fotbalisté... Navýšit náskok Olympie mohl v 57. minutě mladý Růžička, jenže střelu poslal nad břevno Budínovy branky. To bylo na dlouhé minuty ze strany domácího celku vše. Tempo hry udávali hosté a ti si také místy vytvořili velký tlak při takřka trvalé územní převaze. V 63. minutě vyslal netypicky pravačkou přesný pas Krob na Žaluda, ten uvolnil Frydrycha, jenž překonal vyběhnuvšího Hnízdila, ale míč pouze orazítkoval břevno zdické branky! Zakrátko Krob servíroval již levačkou přesný míč z rohového kopu na hlavu Cimpy, ten ale mířil jen do náruče gólmana domácích. Vyrovnání doslova viselo ve vzduchu a tlak hostí sílil. Zasloužené odměny se hostům dostalo po 70 minutách hry. Spurného pas převzal Frydrych, nacentroval napříč šestnáctkou na Žaluda a ten umístěnou střelou k tyči potvrdil pověst kanonýra - 1:1. Hosté byli při chuti, a tak Frydrych po chvilce tvrdou ranou z hranice šestnáctky doslova vyprášil rukavice Hnízdilovi... Ani jedno z mužstev nechtělo kalkulovat s jedním bodem, a tak byl zápas stále otevřený až do posledních vteřin. V nich spálil tutovku domácí Krůta, který hlavičkoval z malého vápna vedle pravé tyče. Zápas tedy nakonec remízou skončil a Čechie jako nováček určitě bod ze Zdic „bere" a v roli neporaženého týmu bude čekat na svého třetího soupeře...

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 10. září, kdy doma přivítá Karlštejn (17:00 hodin).

Zdice - Nový Jáchymov 1:1
(1:0)
Branka: Žalud. Rozhodčí: Kareš - Vlachopulos, Franc. ŽK: Krob, Odeesho Yaqo. Diváků: 150.
Sestava: P. Budín - J. Havel, L. Spurný, V. Cimpa, M. Krákora - J. Odeesho Yaqo, J. Krob, P. Vondráček, F. Bartoš (46. M. Žalud) - M. Vlček, T. Frydrych.
Další hráči připravení do hry: L. Bartoš, Z. Merhout.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.