22232425262728
2930

11. září 2017 18:48

V nových dresech čtyři góly a tři body

Domácí nastoupili do utkání v nových dresech (děkujeme J. Durdilovi), a tak je pochopitelně chtěli pokřtít tříbodovým potem... V úvodu utkání byl u míče častěji soupeř, ale vše se změnilo již po pěti minutách, kdy z domácích kopaček nervozita rychle vyprchala a Čechie mohla začít hrát svoji hru. V 11. min. Spurného pas sklepl Žalud Havlovi, jehož levačka skončila v náruči gólmana Kaňoka. Po čtvrthodině hry už mohli domácí jásat. Po spolupráci Kroba s Frydrychem převzal míč Vondráčkem, který byl v pokutovém území faulován a rozhodčí Pánek nařídil pokutový kop. Frydrych zachoval chladnou hlavu a bylo to 1:0. Hosté dopřáli domácím radovat se z gólu pouhé tři minuty. V 18. min. ztratil uprostřed pole míč Krob a Klusák nemilosrdně hned vzápětí trestal - 1:1. Odpověď domácích na gól soupeře byla také rychlá. Ve 20. min. zpracoval Spurného pas Cimpa a z hranice šestnáctky mazácky poslal míč do sítě - 2:1. Čechie si po druhém gólu vytvořila stálou územní převahu a místy pak obrovský tlak. Odeesho Yaqo se blýskl skvělým průnikem a zastavil jej až gólman hostí. Pak Kaňok kryl bombu Frydrycha z úctyhodné vzdálenosti. Po Havlově průniku se domácí tábor marně dožadoval pokutového kopu poté, co jeden z hostujících zadáků přilehl míč uvnitř šestnáctky rukou... Ve 38. min. vypustil z dobrých 30 metrů svůj obávaný projektil z trestňáku Krob, ale našel pouze připraveného karlštejnského brankáře. Kaňok zlikvidoval zakrátko i bombu Vondráčka. A když už byl gólman hostí překonán, míč skončil na břevně po přihrávce Odeesho Yaqo a další Cimpově chytré střele.
Druhé dějství začala Čechie útočně a už ve 48. min. Krob, tentokrát pravačkou, z 18 metrů mířil těsně nad branku. Domácí tohoto pokusu dlouho litovat nemuseli, neboť přidali za další dvě minuty třetí gól. Odeesho Yaqo hezky uvolnil Vondráčka a jeho sražená střela ke smůle hostí skončila u pravé tyče - 3:1. Karlštejn znovu rychle odpověděl. V 54. min. nezasáhl Merhout hlavičku Kučery a znovu to bylo pouze o gól - 3:2. Čechie se opět vrhla do útoku, ale po zákroku na Frydrycha v pokutovém území až příliš dlouho pociťovala penaltovou křivdu... Soupeř převzal iniciativu, zatímco domácí působili dojmem plným obav o stávající výsledek... V 77. minutě vznikl v domácí šestnáctce pořádný závar a Merhout lapil jistý gól tváří v tvář kapitánovi soupeře Šperlovi! Nakonec se Karlštejn v utkání zbavil vidiny na nerozhodný výsledek sám. Po hrubé chybě poblíž vlastní šestnáctky nepohrdl míčem Odeesho Yaqo, předložil přesnou přihrávku Frydrychovi a ten si doslova a do písmene celou situaci vychutnal i s brankářem Kaňokem - 4:2. Do konce zápasu zbývalo zhruba deset minut a Čechie už mohla začít tušit další bodový zisk. Soupeř měl v posledních minutách ještě jednu příležitost, ale na brankové čáře hasil požár odkopem Spurný. Domácí si za bojovnost (včetně střídajícího Péma, který po dlouhé době opět nakoukl mezi okresní elitu) i předvedenou hru určitě tři body zasloužili a nadále zůstávají v soutěži neporaženi...

Další utkání sehraje ČECHIE ve středu 13. září, kdy ve druhém pohárovém kole doma od 17 hodin hostí Trubín. V sobotu 16. září pak Novojáchymovští vycestují s cílem „zkrotit Šemíka" do Neumětel (17:00 hodin).
PŘIJĎTE a POJEĎTE ČECHII ZNOVU POVZBUDIT !!!

Nový Jáchymov - Karlštejn 4:2
(2:1)
Branky: Frydrych 2 (1x PK), Cimpa, Vondráček. Rozhodčí: Pánek - J. Špicl, M. Špicl. ŽK: Havel, Spurný, Stárek. Diváků: 120.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, L. Spurný, V. Cimpa, M. Stárek - J. Odeesho Yaqo, J. Krob, P. Vondráček, M. Krákora - T. Frydrych, M. Žalud (86. J. Pém).
Další hráči připravení do hry: P. Budín.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Král, M. Pelc.