22232425262728
2930

17. září 2017 21:04

Po pohárovém vyřazení musela Čechie spolknout další hořké sousto

Jako by středeční pohárová domácí blamáž (13.9. - NJ - Trubín 4:6 /4:1/) nebyla pro Čechii v dalším mistrovském utkání dostatečným varováním...
Novojáchymovští se vypravili na půdu sobotního soupeře s cílem přivézt domů nějaký ten bod a hlavně zapomenout na druhý pohárový poločas! Úvodní minuty utkání v Neumětelích ukázaly, že by vyřazení z poháru mohlo být definitivně zapomenuto. Již v 5. min. centroval od postranní čáry Krob a Vlčkova hlavička donutila domácího gólmana Hlavína k prvnímu rohovému zákroku... Horymír praktikoval jednoduchou hru a již za čtyři minuty po dlouhém nákopu a následném závaru v pokutovém území hostí trefil Jan Šebek pravou tyč Merhoutovy branky! Čechie měla sice po většinu času míč pod kontrolou, ale do koncovky se ne a ne dostat... Soupeř využíval každé ztráty míče Čechie a posílal na zteč své rychlé útočníky. Ve 22. min. vyzkoušel z úctyhodné vzdálenosti postřeh připraveného Merhouta Kalina, ale hostující gólman se dlouho z čistého konta neradoval... Za pár minut si Merhout sice na míč sáhl, ale střela domácího kapitána Jaroslava Šebka nakonec rozvlnila síť za jeho zády - 1:0. Co naplat, že hosté měli opticky více ze hry, když vedení se ujal jejich soupeř... Až ve 38. minutě vysunul Odeesho Yaqo nádherně Vlčka, který si proti vybíhajícímu brankáři Neumětel s brankovou situací mazácky poradil - 1:1. Ve zbývajících minutách první půle se Čechie marně snažila dostat na dostřel branky domácích. To se nakonec povedlo až Odeesho Yaqo, jehož bomba z 18 metrů ale našla Hlavína připraveného.
A tak se opět čekalo, co přinese poločas druhý. Čechie v něm hned zpočátku vypadla z tempa. Do její hry se vkradla až příliš velká porce nepřesností a když se k tomu přičte malý důraz proti hře houževnatého soupeře, zaděláno tak bylo na další malér... Domácí, na rozdíl od soupeře, nevymýšleli na trávníku žádné složitosti a ke své bojovnosti přidali i více přihrávek. Ty naopak byly největší slabinou hostujícího celku, který marně hledal svoji ještě nedávnou herní pohodu... V 52. minutě tak přišel ze strany domácích gólový úder. Po brejku se prosadil Hejduk - 2:1. Čechie ohrozila ve druhém poločasu soupeřovu branku vážněji pouze jednou. To v 59. minutě Frydrych propálil z úhlu brankáře Hlavína, ale střídající L. Bartoš již nestačil na míč putující malým vápnem zareagovat... Nebylo tak divu, že do fotbalového zmaru hostí zapadl třetí gól domácích. V 66. min. se dorážkou prosadil Roman Spousta - 3:1. Čechie v sobě po zbytek zápasu nenašla síly na obrat, herně se jí nedařilo, a tak na velkém hřišti v Neumětelích okusila hořkost první porážky v okresním přeboru.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 24. září, kdy doma přivítá Tetín (16:30 hodin).

Neumětely - Nový Jáchymov 3:1