22232425262728
2930

24. září 2017 20:06

Potřetí doma, potřetí tři body

Zápasy s Tetínem mají vždy punc „na ostří nože". Nejinak tomu bylo i tentokrát... Hlavní rozhodčí navíc nastavil metr pro tento zápas až za žlutou hranu, takže tvrdých střetů a zákroků přibývalo jako houby po dešti.
Úvod zápasu domácím vyšel náramně. Frydrych již na začátku 2. minuty vysunul Merhouta, který díky „opozdilcům" nastoupil v základní sestavě a se svojí hráčskou rolí se vypořádal přímo skvostně. Proti gólmanovi Buriánovi uspěl a Čechie vedla - 1:0. Radost domácích byla zhruba tříminutová, než je do reality vrátil vyrovnávacím gólem po Vondráčkově zaváhání Bláha - 1:1. Přišla nešťastná 13. minuta a na přehnaný důraz soupeře doplatil Frydrych, který po vystřídání zamířil na rentgen do hořovické nemocnice... Obavy o útočnou sílu tak v domácím táboře byly rázem hlavním námětem pro diskusi... Naštěstí se brzy rozplynuly. Odeesho Yaqo vysunul po dlouhé době „v základu" nastoupivšího Pateru, který od brankové čáry nacentroval přímo před branku Merhoutovi. Ten se ale k míči nedostal, protože si ho hostující Švéda sám srazil do sítě - 2:1. To běžela 22. minuta utkání. Varování z prvního vyrovnání domácí vzali na lehkou váhu. Již ve 28. minutě je tak poté, co Budín po předchozí laciné ztrátě míče nedokázal napravit chybu spoluhráčů, potrestal Fron - 2:2. Na hřišti se pak jiskřilo až do přestávky, zatímco do vyložených šancí se již nedostal ani jeden ze soupeřů.
Druhý poločas začal obrovskou šancí Michalíka, ale gólman Budín skvěle zasáhl a udržel nerozhodný stav! Na opačné straně oplácel dobrou střelou Vondráček, ale míč skončil jen těsně vedle... Vedení strhli na svoji stranu Novojáchymovští. Merhout vysunul přes ofsajdové protesty soupeře Žaluda a ten po zemi prostřelil Buriána - 3:2. Soupeř cítil ofsajdovou křivdu během utkání několikrát a možná i proto s přibývajícími minutami vypadl z rytmu a ubral i na důrazu. Pojistit výsledek mohla Čechie v 66. min. po rohovém kopu Kroba. Přetažený míč vrátil Krákora hlavou na Žaluda, ale obávaný domácí střelec ze 2 m branku přehlavičkoval! Za dalších pět minut to chytře zkoušel pravačkou zpoza šestnáctky Krob, jenže Burián byl připravený a míč sebral těsně před šibenicí... Čechii bylo nejhůře okolo 85. minuty, kdy doslova přežila tři rohové kopy soupeře. Pak to byl opět Krob, který tentokrát svojí dělovou levačkou, ze vzdálenosti 30 m mířil těsně nad břevno! V době, kdy již běžely vteřiny nastaveného času, se hostující gólman vydal přes celé hřiště pomoci svému týmu... Měl však smůlu, míče se zmocnili domácí, Spurného dlouhý odkop se stal kořistí Žaluda, který míč dopravil do opuštěné branky soupeře - 4:2.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 1. října znovu na domácím hřišti, když přivítá letos zatím ve velice dobré formě hrající Broumy (16:00 hodin).
PŘIJĎTE ČECHII ZNOVU POVZBUDIT !!!

Nový Jáchymov - Tetín 4:2
(2:2)
Branky: Žalud 2, Merhout, vlastní. Rozhodčí: Kareš - Plecitý, Franc. ŽK: Krákora, Stárek. Diváků: 90.
Sestava: P. Budín - M. Krákora, L. Spurný, V. Cimpa, M. Stárek - J. Odeesho Yaqo, J. Krob, P. Vondráček, L. Patera (46. L. Bartoš) - T. Frydrych (13. M. Žalud), Z. Merhout.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach, M. Pelc.