22232425262728
2930

16. říjen 2017 20:45

Před rekordní návštěvou emoce a remíza

Zápas plný emocí a na konci zřejmě zasloužená dělba bodů, tak nějak lze stručně charakterizovat šlágr osmého kola okresního přeboru.
Chyňava přijela do Nového Jáchymova podporována početnou skupinou svých příznivců, a tak o kulisu nedělního duelu bylo postaráno... Již na konci 2. minuty Merhout v brance domácích reflexívně zmařil stoprocentní šanci hostujícímu kanonýrovi Hebedovi! Nedáš - dostaneš. To si mohli říci hosté již za chvíli, kdy byl v pokutovém území faulován Vlček a sudí Hájek přes chyňavské protesty nařídil penaltu. Frydrych si jako exekutor věděl rady - 1:0. Po ztrátě míče a nedůsledném bránění ve středu hřiště Chyňava oplácela a jen tak tak, že nebylo již ve 13. minutě vyrovnáno. Chyňavský Vlček trefil pouze břevno a odražený míč již ukryl v náruči Merhout. Ve 24. min. po Frydrychově přihrávce promarnil dobrou příležitost Žalud, na opačné straně hodně podobnou situaci „zavraždil" také Hebeda. Čechie jásala v první půli ještě jednou. To si po Vlčkově přihrávce vychutnal i brankáře Frydrych a míč poslal do prázdné chyňavské branky - 2:0.
Druhé dějství nezastihlo domácí tým v dobré „kondici". V jejich hře bylo až příliš zbrklosti, častá střelba z nepřipravených pozic, málo důrazu, a tak nebylo divu, že půdu pod nohama začal získávat soupeř. Když rozhodčí Hájek odpískal za ještě větších prostestů pokutový kop také na opačné straně, bylo jasné, že do konce zápasu je zaděláno na pořádný nervák. Hebeda z penalty v 54. minutě bez problému snížil a bylo to 2:1. Čechie se ne a ne dostat do tempa, naopak, za daného stavu více než na obranu pomýšlela na útok, ale ztrácela hodně lacino až příliš mnoho míčů. Nepřesné přihrávky domácích posadily do sedla soupeře a ten brzy trestal. Kdo jiný, než Hebeda si naběhl v 68. minutě uvnitř šestnáctky na centrovný míč a bylo srovnáno - 2:2. Čechie měla ještě jednu dobrou příležitost v 73. mintě poté, co byl na hranici šestnáctky faulován prchající Frydrych, ale Spurný nasměroval trestný kop pouze do zdi.
Přes vypjaté chvilky však oba soupeři nedělní bod již dnes asi berou...

Další utkání sehraje ČECHIE v sobotu 21. října ve Stašově, kam je také pro fanoušky vypraven autobus (Čechie tímto děkuje V. Hrubému). Odjezd autobusu ve 14 hodin, výkop v 15:30 hodin.
PŘIJEĎTE ČECHII ZNOVU POVZBUDIT !!!

Nový Jáchymov - Chyňava 2:2
(2:0)
Branky: T. Frydrych 2 /1x PK/. Rozhodčí: Hájek - Bidšovský, Závora. ŽK: Odeesho Yaqo, Spurný, Krob, Krákora. Diváků: 240.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, L. Spurný, V. Cimpa, J. Havel - J. Odeesho Yaqo (62. M. Stárek), J. Krob, T. Frydrych, L. Patera - M. Žalud (87. K. Pecha), M. Vlček (62. F. Bartoš).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach, M. Pelc.