22232425262728
2930

06. listopad 2017 19:15

Z Tlustice již autobus body přivezl

Čechie přijela autobusem do Tlustice bez hrdiny posledního domácího zápasu Kroba, chyběl také gólman Budín, dále Vlček a samozřejmě zranění L. Bartoš s Vondráčkem.
Začátek zápasu byl pro hostující tým jako z říše snů. Domácí se ještě nestačili dotknout míče, Čechie vykombinovala úvodní rozehru až k Paterovi, jehož sražená střela zpoza šestnáctky skončila v síti domácího gólmana Červenky - 0:1. Domácí sice brzy vyrovnali, ale netaktický ofsajdový gól platit nemohl... Centrované míče, které v příštích minutách přistávaly v šestnáctce Čechie jako letadla na vedlejší přistávací dráze, obrana hostí s přehledem odvracela do bezpečí a když už se domácí odhodlali k nějaké té střele z dálky, jejich pokusy byly hodné nepřesné. Tlustice měla platonickou územní převahu a Čechie si svůj jednobrankový náskok odnášela po pětačtyřiceti minutách do kabin.
Ve druhém dějství nejprve připravený Merhout kryl slabou hlavičku domácího Jelena, ale brzy nešťastně kapituloval. Patera po závaru ve snaze odvrátit nebezpečí napálil míč přímo do Kecksteina, který se tak stal autorem gólu, aniž by vůbec věděl jak ... - 1:1. Po šťastném momentu z první půle tak najednou pro hosty hodně nešťastná chvilka hned v úvodu druhého poločasu... Domácí měli i nadále opticky více ze hry, ale pozornost a ostražitost byla pevnou součástí hostující defenzivy, tentokrát vydatně podpořené zataženým Frydrychem. S přibývajícími „zalezlými" minutami se tak na Hořovicku při leteckém dnu začal rýsovat prostor pro smrtící brejk. Hosté v 67. minutě začali přesně kombinovat na půlce hřiště v blízkosti postranní čáry, míč po narážečkách převzal rozběhnutý Patera, který tak byl u dalšího gólu. Jeho milimetrovým centrem Cimpa v náběhu do šestnáctky nemohl pohrdnout a jeho hlavička k levé tyči Červenkovy branky byla gólová a vítězná - 1:2. Pojistku mohl přidat F. Bartoš, ale v samostatném úniku skončil jeho sražený pokus těsně mimo branku. Radost z výhry měla celá početná jáchymovská výprava včetně řidiče autobusu, bývalého obránce novojáchymovského klubu J. Baláže, který tak za volantem „odčinil" stašovský nepovedený zájezd ... :)
Čechie touto cestou děkuje i podruhé V. Hrubému za autobusový „bonus" !!!

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 12. listopadu, kdy přivítá Osek (14:00 hodin).

Tlustice - Nový Jáchymov 1:2
(0:1)
Branky: Patera, Cimpa. Rozhodčí: Mázdra - Pecka, Pos. ŽK: Krákora, Žalud, Patera, F. Bartoš. Diváků: 80.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, L. Spurný, V. Cimpa, J. Havel - J. Odeesho Yaqo, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera - M. Žalud (87. J. Pém), F. Bartoš (76. M. Stárek).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.