22232425262728
2930

13. listopad 2017 17:02

Radost z výhry tlumí bolest z odchodu kamaráda

Kvůli silně podmáčenému trávníku v Novém Jáchymově zvolila Čechie po předchozí dohodě se soupeřem pro nedělní duel umělku na berounské Máchovně. Za nevlídného a chladného počasí se u traktorky rodila celá řada brankových příležitostí a to na obou stranách.
Již po 30 vteřinách vyzkoušel pozornost oseckého gólmana Křivánka z 25 m Krob. Těsně vedle tyče mířil zanedlouho Frydrych, na opačné straně branku netrefil o pár centimetrů Čížek. Po čtvrthodině ale Doležal využil mezery v rozestupující se obraně a trefil se již přesně - 0:1. Frydrychova bomba byla brzkou odplatou, ale Křivánek držel čisté konto i nadále. Když po Cimpově nezištné přihrávce nevyužil dobrou příležitost ke skórování Žalud, bylo jasné, že žádný lehký zápas Čechii ani tentokrát nečeká... Čechie měla více ze hry, snažila se o kombinaci, ale střed hřiště byl neprůchodný. A tak se až po půlhodině hry zrodila o to nebezpečnější šance na pravé straně hřiště. Patera při svém brejku přesně nacentroval do šestnáctky, ale ani „na puntíku" osamocený Frydrych strážce osecké svatyně nepropálil! Skvělou šanci navýšit náskok měl také hostující Forstl, ale z rychlého brejku branku minul. Vyrovnat mohl znovu Frydrych, ale ani jeho druhý pokus, tentokrát z 18 m, se mezi tyče ve 38. minutě nevešel... Hosté si tak z pořádné sloty odnášeli do vyhřátých kabin jednobrankové vedení...
Bylo jasné, že Čechie musí po obrátce přidat, především v důrazu a pohybu. V úvodních minutách druhého dějství Osečtí přežili dva závary před svojí brankou, ale čisté konto dokázal Křivánek udržet pouze do 58. minuty. To se zpoza hranice šestnáctky prosadil Žalud - 1:1. Utkání pod zataženou oblohou se definitivně zlomilo v 71. minutě. To zcela osamocený osecký Doležal na hranici malého vápna neuvěřitelně neproměnil svoji šanci, když tak na brankové čáře nechal vyniknout gólmana Merhouta! Nedáš - dostaneš, platilo již za chvíli. Domácí Žalud, tentokrát střelou slabší razance trefil tyč a od ní se míč odrazil za brankovou čáru - 2:1. Za minutu mohl po Frydrychově přihrávce přidat hattrickovou pojistku Žalud, jenže trefil pouze Křivánka. Dobrou příležitost měl i střídající Pém, ale míč poslal nad břevno. Jistotu do zbývajících minut utkání vnesl až přemýšlivým gólem Krob, který nádherně přeloboval Křivánka a míč z 30 m poslal přímo do opuštěné branky - 3:1.

Čechie tak po zásluze získala další tři mistrovské body. Radost z nich však brzy utlumila zpráva o náhlém úmrtí kamaráda a věrného fanouška pana Foltýna (Hynku, byls jedním z nás a budeš nám chybět... díky, nezapomeneme, ČECHIE)

Poslední podzimní utkání sehraje ČECHIE po dohodě se soupeřem v sobotu 18. listopadu dopoledne od 10:15 hodin v Trubíně..