20. únor 2018 20:30

Čechie veze z Prahy přípravné vítězství...

Sokol Stodůlky - Čechie Nový Jáchymov 3:4 (1:1)

Komentář trenéra:

Překvapivé vítězství našeho mužstva se zrodilo v nedělním popoledni na umělé trávě  Klausova s účastníkem pražské I.A třídy. Obě mužstva jsou ale ve fázi přípravy a zkoušení. A tak naši výhru v žádném přÍpadě nepřeceňujeme. V naší hře se stále střídají velmi dobré fáze (slušná kombinace, dobrý pohyb, přesná přihrávka) s naprostým opakem.
Stodůlky zahájily zápas aktivně, od začátku si vytvořily převahu a výsledkem byla v 8. min. vedoucí branka. Nevídanou bombu z 25 m Merhout, bohužel, nezkrotil - 1:0. V dalším průběhu zápasu, zejména ve II. Poločase, se náš golman zaskvěl několika výbornými zákroky. Po vstřelené brance Stodůlky trochu polevily a hra se vyrovnala. Vlček na brankové čáře obešel protihráče, ale zpětná přihrávka adresáta nenašla.  Za chvíli na to Odeesho Yago krásnou kolmicí vysunul Vlčka, ale ten zaváhal a neproměnil. Obranu soupeře dobře větral v I. půli Morstein, který na konci poločasu vypíchl obraně  soupeře míč a do prázdné branky vyrovnal - 1:1.
Soupeř začal aktivně i druhý poločas a hned ve 47 min. Merhout vyrazil slušně zahraný trestný kop. V 57. min. se do vyložené šance dostali Žalud a Odeesho Yago, ale neuspěli. V 60. min. zahrával z levé strany Krob trestný kop a F. Bartoš šikovně tečoval - 1:2. Vedení nám vydrželo pouhou minutu. Akci Stodůlek jsme odvrátili na rohový kop. Po jeho zahrání zůstal na malém vápně volný hráč, který mohl v klidu hlavičkovat - 2:2. V 69. min. dostal  Morstein od Odeesho Yago o něco delší přihrávku, než bylo potřeba, a domácího brankáře tak nepřehodil. V 81. min. faulovali domácí na pravé straně. Míč si postavil Krob a znovu jsme vedli - 2:3. Za dvě minuty prohrál Spurný na pravé straně osobní souboj, vyrovnáno - 3:3. Stodůlky se hodně snažily o vítězství a trochu zapomínaly na obranu. Pět minut před koncem pustily do vyložené šance Žaluda, ten bohužel neproměnil. V poslední minutě zápasu vysunul Krob kolmicí Vlčka, který byl úspěšnější - 3:4.