09. březen 2018 18:20

Vítězství, ale ...

Sokol Bílá Hora - Čechie Nový Jáchymov  3:4 (2:1)

Komentář trenéra:

K dalšímu přípravnému zápasu jsme zajeli znovu do Prahy, na Bílou Horu. Hrálo se na velice kvalitní umělé trávě za umělého osvětlení. Tady byl trochu problém, něco nesvítilo a u jedné branky bylo hůře vidět. Nedostavil se pozvaný rozhodčí, a tak pískal domácí laik. Opět nám chybělo 6 hráčů: Spurný, Frydrych, Pecha, F. Bartoš, Krákora a Vlček. Naše mužstvo zahájilo zápas aktivně a v prvních 5 minutách šly na domácího branku 2 střely. Obě, bohužel, vedle. Korunou naší převahy byla akce, při které si Odeesho Yago naběhl za obranu a jeho přihrávku napříč pokutovým územím proměnil Morstein, 0:1. Předtím Morstein jednu vyloženou šanci zahodil. Po naší vedoucí brance jsme vyklidili pole a dovolili soupeři otočit skóre. Naprosto nepochopitelně jsme otevírali obranu a naši záložníci se laxně vraceli po ztrátě míče. Nejdříve jsme při rohovém kopu nechali hlavičkovat soupeře na malém vápně, 1:1. Ve druhém případě jsme nezabránili přihrávce a průniku za naší obranu, 2:1.
Do II. poločasu jsme trochu přeskupili sestavu, ale moc to nepomohlo. Po další chybě v obraně jsme dostali třetí gól, 3:1. Míče jsme ztráceli hlavně po hodně nepřesných přihrávkách, neuvěřitelné množství jich zkazil Krob. Závěr zápasu jsme ale zvládli výborně. Nejdříve snížil Žalud po pěkné přihrávce Odeesho Yago,, 2:3. Na 3:3 vyrovnal Krob nádhernou střelou do šibenice z 30 m. V poslední minutě zápasu se probíjel ve velkém vápně Havel. Při prvním faulu na něho nechal rozhodčí výhodu, ale druhý faul již odpískal, penalta. Sám faulovaný jistě proměnil, 3:4.  Soupeř již nerozehrával ...

Sestava:
I. poločas: Merhout - Havel, Stárek, Cimpa, Červenka - Patera, Krob, Odeesho Yago, L.  Bartoš - Žalud, Morstein.
II. poločas: Merhout - Havel, Červenka, Cimpa, Odeesho Yago - Patera, Krob, L. Bartoš, Pelc - Žalud, Morstein.