22232425262728
2930

25. březen 2018 18:18

Do jarních odvet Čechie vstoupila špatně - produktivním výpraskem

Co naplat, že Čechie měla v prvních minutách úvodního jarního duelu častěji míč na svých kopačkách, když jako první skóroval její soupeř. Stalo se tak na začátku 10. minuty, kdy se přízemní střelou k tyči trefil Soukup - 1:0. Vyrovnat mohl z dobré palebné pozice novic Morstein, jenže jeho levačka našla pouze připraveného gólmana R. Hosnédla. Čechie byla mnohem častěji na polovině svého soupeře, ale její hra byla naprosto bezúčelná... Po půlhodině hry po Soukupovi prokázal produktivitu novojáchymovský odchovanec Markvart, který se prosadil po rychlém brejku - 2:0. Když minutu před přestávkou předvedl fotbalovou chytrost Grajcar, který zpoza šestnáctky přeloboval Merhouta, bylo to 3:0 pro domácí...
Druhou pětačtyřicetiminutovku začala Čechie náporem. Po centru Spurného a následné Cimpově hlavičce se znovu hbitým zákrokem blýskl Hosnédl. Pak hosté na několik minut, podobně jako v první půli, postrádali důraz, přesnost, rychlost a v její hře bylo až příliš váhavosti. Jiskru naděje vykřesal rohovým kopem v 59. minutě Patera, po kterém nastal závar uvnitř pokutového území domácích a Žalud mohl ve zmatku dorazit míč do sítě - 3:1. Hosté byli rázem fotbalově při chuti, hnali se k brance soupeře, ale se zakončením byli na štíru. Po přesném centru Spurného to dokumentoval Morstein, který tváří v tvář domácímu brankáři znovu nechal vyniknout jeho kvalitám ... A tak do scénáře zápasu zapadl únik Markvarta, který nejprve pouze nastřelil Merhouta, ale dokázal převzít odražený míč mezi zadáky hostí zpět a podruhé již byl přesný - 4:1. Tato branka v době, kdy Čechie dlouhé minuty ovládala hru, vzala veškeré naděje na bodový zisk. Lekci z produktivity uštědřil hostům doslova „uplácaný" gól Hrušky - 5:1 dvě minuty před koncem.

Další utkání sehraje ČECHIE po dohodě se soupeřem opět v Berouně Na Máchovně (UMT), tentokrát v neděli 1. dubna, kdy přivítá v roli domácího celku ZDICE (15:00 hodin).

ČL-U Beroun B - Nový Jáchymov 5:1
(3:0)
Branka: Žalud. Rozhodčí: J. Špicl - Červenka, Závora. ŽK: Morstein, Krob. Diváků: 200.
Sestava: Z. Merhout - M. Stárek (46. M. Krákora), L. Spurný, V. Cimpa, J. Havel (77. J. Červenka) - J. Odeesho Yaqo, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera (61. J. Krob) - M. Žalud, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, P. Pelc.