22232425262728
2930

08. duben 2018 20:13

Z podhradí přivezla Čechie díky Morsteinově hattricku první výhru

Po dvou porážkách na berounské umělce vyrazila Čechie autobusem (děkujeme V. Hrubému) do Karlštejna.
V prvním poločasu gól nepadl, přestože hostující tým ovládal hru a měl stálou územní převahu. V 17. min. po faulu na Červenku z trestného kopu našel Krob připraveného gólmana domácích. Střelu stejného hráče chytal Humpolík i po Frydrychově přiťuknutí. Ve 26. min. se do brejku dostal Odeesho Yaqo, ale po jeho centru Morsteinova hlavička z malého vápna mířila nad branku Karlštejna. Stejně skončil po rohovém kopu Kroba také hlavičkující, tentokrát útočník Merhout... Domácí se na dostřel hostující branky dostali pouze ve 34. minutě po domnělém a špatně vyhodnoceném ofsajdu hostujícími zadáky, jenže Slowik byl při zakončení hodně nepřesný. Když na Krobův centr ve 41. min. zareagoval pohotově Morstein, v hostujícím táboře po další promarněné šanci pouze končily hlavy v dlaních.
Co se Čechii nepodařilo za celých pětačtyřicet minut v první půli, to dokázala hned po úvodních 35 vteřinách poločasu druhého. Frydrych postupoval s míčem středem hřiště, vysunul lépe postaveného Morsteina a ten v dresu Čechii vstřelil levačkou k tyči svůj první mistrovský gól - 0:1. Vysoký útočník ve žlutém dresu se dopředu vydal za dalších pět minut, kdy jej oslovil milimetrovým pasem Krob a hosté vedli o dva góly. Přehozený Humpolík byl bez nároku - 0:2. A aby toho nebylo málo, za další dvě minuty vyrobil kiks na půlící čáře Kučera, míče se zmocnil znovu Morstein a své sólo suverénně proměnil - 0:3. To byla pro domácí borce pořádná sprcha a ještě hůře jim bylo za deset minut, když byl v pokutovém území Morstein faulován a rozhodčí Červenka nařídil pokutový kop. Definitivní klid na hostující kopačky mohl přinést Frydrych, jenže Humpolík pokutový kop v jeho podání vyrazil na rohový kop! Běžela 68. minuta, když gólman Bednář nejprve skvěle vyrazil prudkou střelu, ale na dorážku Rulfa už byl krátký - 1:3. Zdánlivě pohodový stav pro hosty se Karlštejn snažil v závěrečných minutách ještě zdramatizovat. Bednář se tak vyznamenal na brankové čáře fantastickým zákrokem po hlavičce Červeného a nepřipustil žádné možné drama...

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 15. dubna, kdy konečně na domácím trávníku přivítá Neumětely (16:30 hodin).
Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Karlštejn - Nový Jáchymov 1:3