22232425262728
2930

22. duben 2018 20:10

Po divokém začátku to Čechie na Tetíně dotáhla do vítězného konce

Utkání na Tetíně začalo pro hosty slibně. Již ve 3. minutě po druhém rohovém kopu Kroba poslal míč do sítě střelou přes hlavu ze skrumáže v pokutovém území Pecha - 0:1. Hned v následující minutě ale střelec úvodního gólu vyrobil ve vlastní šestnáctce nešťastný faul a z nařízené penalty vyrovnal Šimáček - 1:1. Domácí byli po gólu při chuti, hosté naopak rychlým vyrovnáním očividně zaskočeni. V 7. minutě Tetín sice skóroval, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Domácí to ale mrzet nemuselo, neboť hned za minutu regulérně Smetana hlavou skóroval - 2:1. Stále se hrála první čtvrthodina zápasu, když Merhout uvolnil Morsteina, ten si proti brankáři Novotnému dovolil kličku a bylo srovnáno - 2:2. Do vedení se Čechie mohla dostat po pár vteřinách. Odeesho Yaqo vysunul do brejku Pateru, jehož přesný centr nasměroval Morstein do břevna tetínské branky! Na opačné straně si Novojáchymovští oddechli po ráně Švédy, která mířila těsně vedle brankové konstrukce. Ve 28. minutě se po závaru před vlastní brankou zaskvěl brankář Bednář, který likvidoval hned dvě šance domácích „rohovým" zákrokem. Ve 37. minutě byl při kličce uvnitř pokutového území poslán k zemi Morstein a výhodu pokutového kopu dostali také hosté. Frydrych zachoval chladnou hlavu a penaltovou střelou k tyči poslal Čechii podruhé do vedení - 2:3. Těsně před přestávkou mohl gólovou pojistku po Paterově přihrávce přidat Merhout, ale stav se před odchodem do kabin nezměnil...
Ve druhé půli nejprve Krob našel svým typickým pasem Morsteina, toho ale vychytal mladíček Novotný. Dobrou příležitost měl na opačné straně Šimáček, jenže střelu z trestného kopu na hranici šestnáctky nezvládl, jak by si představoval... Po chvilce měl na noze vyrovnání Krtek, jenže Bednář mu na housle zahrát nedovolil a míč doslova zasedl! Své druhé sólo na opačné straně hřiště nezúročil Morstein, hradbu bránících těl soupeře nepropálil ani Frydrych. Čechie se „do klidu" dostala až v 78. minutě. Do úniku poslal Morsteina znovu Krob a jarní posila ze Svaté se do listiny střelců mohla v tomto utkání zapsat podruhé - 2:4. Štěstí měli hosté po tečované střele střídajícího Frona, když se míč otřel o břevno Bednářovy svatyně. Z následného rohu domácí nic nevytěžili, naopak do brejku přešli hosté. Merhout ale své sólo zakončil jen střelou do gólmana a neujala se ani jeho dorážka mířící nad branku... Čechie byla blízko tříbodovému zisku a tento fakt nechtěla promrhat. Chytrou hrou kontrolovala vývoj zápasu a z klidu jí tak mohla vyrušit pouze bomba Frona, se kterou si ovšem pozorný Bednář poradil.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 22. dubna v Broumech. Přijeďte Čechii povzbudit.

Tetín - Nový Jáchymov 2:4
(2:3)
Branky: Morstein 2, Pecha, Frydrych z PK. Rozhodčí: J. Špicl - M. Špicl, Závora. ŽK: Havel, Frydrych, Morstein, Merhout. Diváků: 70.
Sestava: B. Bednář - M. Krákora (67. M. Stárek), V. Cimpa, K. Pecha, J. Havel - J. Odeesho Yaqo, J. Krob, T. Frydrych, L. Patera - Z. Merhout, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, L. Spurný.

e-mail: p.milfait@atlas.cz