22232425262728
2930

08. květen 2018 16:10

Drama do posledních vteřin a spravedlivá remíza

Čechie měla nedělnímu soupeři z čela tabulky co vracet. Na podzim v Hořovicích utrpěla krutý debakl, tentokrát bylo ale vše jinak...
Již na začátku 5. minuty se řítil Morstein sám na branku soupeře, ale Štěpánek jej vychytal. Půdu pod nohama poté začali postupně získávat hosté. Nad branku pálili nebezpečně  Grujoski a po něm Karvánek, zanedlouho přikryl Bednář přízemní střelu Grafa. Hrál se oboustranně svižný fotbal a na opačné straně to z trestňáku z 22 m zkoušel těsně vedle pravé šibenice Krob! V 18. minutě domácí už už zvedali ruce po Frydrychově střele, kterou Cimpa tečoval chytře k tyči, ale radost jim v poslední chvíli zkazil pohotový Štěpánek v brance hostů. Otřepané „nedáš - dostaneš", platilo až příliš brzy... Hořovicko podniklo bleskový protiútok po pravé straně a centr ve vzduchu trefil parádně nabíhající Kaňka - 0:1. Po půlhodině hry předvedla Čechie pořádný závar v šestnáctce soupeře, ale natřikrát při svých pokusech neuspěla, a tak přišel druhý bleskurychlý úder. Tentokrát zakončil brejkovou situaci sám Bělohlávek - 0:2. Čechie se rychle otřepala a brzy se jí podařilo snížit. Ve 34. minutě po ose Patera - Morstein - Frydrych se míč opětovně dostal k Morsteinovi a ten dorazil míč do sítě - 1:2.
Ve druhé půli začali domácí hrající „na hospodu" pěkně zostra. Na vysoký pas L. Bartoše ve 48. minutě za hostující obranu zareagoval L. Spurný a přehodil vybíhajícího gólmana Štěpánka - 2:2. Čechie byla v další čtvrthodině mnohem aktivnější než její soupeř a na řadu přišly další šance. Spurný vybídl ke skórování Morsteina, ale jeho levačka za hranicí malého vápna ztroskotala na Štěpánkovi! Poté vyslal Morsteina na zteč Krob, ale ani tentokrát z toho gól nebyl... Hosté zahrozili v 63. minutě, kdy Kaňkovu bombu vytlačil Bednář na břevno a zároveň na roh. Tento rohový kop sice domácí přežili, ale z následného rozehrávaného už inkasovali. Zpoza šestnáctky vypálil přes houštinu hráčů přesně k tyči Graf - 2:3. Hosté mohli své vedení pojistit již za dvě minuty, jenže nejprve selhal v koncovce Kubišta a po něm také Bělohlávek. Domácím čas neúprosně ubíhal. Přesto Čechie našla sílu k zakončení. Spurný našel Morsteina, ale domácí útočník brankáře FK nepropálil! Jakkoliv se mohlo zdát, že domácí propásli svou poslední šanci na vyrovnání, opak byl pravdou. Běžely poslední vteřiny hrací doby, když Spurný vysokým nákopem do šestnáctky znovu oslovil Morsteina a ten tentokrát Štěpánka propálil - 3:3. V domácím táboře tak vypukla velká radost a v ní již zazněl pouze konečný hvizd rozhodčího Kareše.
Zápas oboustranně výborné úrovně nakonec skončil spravedlivou remízou a diváci mohli odcházet z areálu Čechie určitě spokojeni jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou.

Další utkání sehraje ČECHIE v sobotu 12. Května od 17 hodin v Chyňavě. K utkání bude vypraven autobus !!! Pojeďte naše hráče povzbudit.

Nový Jáchymov - Hořovicko B 3:3
(1:2)
Branky: Morstein 2, Spurný. Rozhodčí: Kareš - Vodička, Juppa. ŽK: Odeesho Yaqo, Merhout.  Diváků: 130.
Sestava: B. Bednář - J. Červenka, V. Cimpa, K. Pecha - J. Odeesho Yaqo, J. Krob, L. Bartoš (78. M. Žalud), L. Patera (69. Z. Merhout), L. Spurný - J. Morstein, T. Frydrych.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach.