22232425262728
2930

27. květen 2018 20:24

V tropickém vedru rozhodl již první poločas

Extrémní tropické vedro, které panovalo v sobotu odpoledne, umocnil fakt, že Čechie přijela do Drozdova bez gólmanů Merhouta i Bednáře a když si přivodil zranění na pátečním tréninku potencionální brankář pro tento zápas Plachý, velký otazník byl na světě... Kdo se postaví mezi tyče ??? V brance se tak nakonec po svém dlouhodobém zranění ocitl obránce Havel a začal plnit nezáviděníhodnou roli... A že bude horko nejen jemu, ale celému týmu, to dokládal průběh prvního poločasu...
Běžela 7. minuta zápasu, domácí nastřelili nejprve břevno a úleva hostů trvala zhruba tři vteřiny. To vrátil míč obloukem do branky šťastně Zelenka - 1:0. Frydrychova střela na opačné straně olízla levou tyč Krafkovy branky a řada byla opět na domácí družině. Ta získávala půdu pod nohama až příliš okatě a Čechie, jakoby zapomínala na fakt, že za zády nemá „kovaného" brankáře, dávala paradoxně soupeři prostoru mnohem více než kdy jindy... Ten toho také využíval k rychlým brejkům a zakončoval jednu akci za druhou... V 16. minutě vypálil po zemi Otradovec a bylo to 2:0. Když už se hosté dostali do dobré příležitosti, gólem to neskončilo. Jako ve 25. min. kdy ukázkový centr do vápna adresoval Morstein, ale Vlček v běhu nasměroval svůj halfvolej nad branku. Pak mohl chybu domácích zadáků potrestat sám Morstein, ale míč skončil rovněž v záchytné síti za brankou... A tak přišel zákonitý trest v podobě třetího gólu. Míč v šestnáctce Havel nezasáhl a do listiny střelců se tak mohl pohodlně zapsat Voráček - 3:0. Běžela 33. minuta a na opačné straně chyboval také domácí gólman, jehož hrubku ztrestal aktivní Morstein - 3:1. Pět minut přes přestávkou nejprve hosté vydláždili cestu k šestnáctce pro Otradovce, jehož bomba skončila na tyči! A když hned v další minutě nabídla Čechie soupeři ještě větší luxus v podobě přečíslení a volného prostoru v šestnáctce, Švarc touto výzvou nepohrdl a nemilosrdně trestal - 4:1. Kalich hořkosti těsně před přestávkou vypil do dna Havel, který se vydal do pole zachraňovat laxnost svých spoluhráčů, míč ale minul a Pichlík jej tak nasměroval bez potíží do opuštěné branky - 5:1.
Druhá půle se zpočátku nesla ve stejném tónu jako poločas první. Neobsazený a následně ani neatakovaný Štajner měl před sebou doslova dálnici a na jejím konci přízemní gólovou tečku - 6:1. V těchto chvílích byli hosté doslova „na ručník"... Naštěstí neúnavný Morstein vybojoval a přidržel míč, počkal na nabíhajícího Vlčka a ten dorazil do sítě - 6:2. Ze hry naopak najednou zcela vypadl domácí tým, který si bodovou ztrátu po prvním dějství nepřipouštěl. Morstein za další dvě minuty opět příkladně zabojoval, ale jeho sražená střela pouze spadla na břevno Krafkovy svatyně! Další gól přidala Čechie již za minutu. Krob ideálně vysunul Vlčka a ten dodal průběžnému skóre alespoň trochu důstojný ráz - 6:3. Zakřiknutí domácí nevěřili svým očím a za minutu jim bylo ještě hůře. Bojovník Morstein vydoloval další míč a tentokrát i sám proti gólmanovi úspěšně zakončil - 6:4. Jakkoliv se mohlo zdát, že je zaděláno na drama, tuto myšlenku Drozdov v myslích hostů rozptýlil sedmým gólem a to v době, kdy tlak Čechie postupně stále více sílil... V opuštěné brance skončil lob domácího Zelenky, který tak střelecký účet zápasu otevřel i završil - 7:4. Dvě minuty před koncem Havlovi ještě pomohla branková konstrukce a divoký výsledek se již nezměnil...
Závěrem Čechie opět děkuje V. Hrubému za autobusový výjezd!

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 3. června v domácím prostředí, kdy přivítá od 17 hodin tým SK TLUSTICE. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Drozdov - Nový Jáchymov 7:4