22232425262728
2930

03. červen 2018 21:00

Krob málem prokletým gentlemanem, Červenka přelstil jmenovce

Na perfektně připraveném trávníku chtěla Čechie konečně naplno zabodovat ... Během utkání byla fotbalovější a měla o poznání větší chuť po gólech než její soupeř z Hořovicka. Ten sice přijal tempo a nasazení zápasu, ale do střeleckých příležitostí se prakticky nedostával...
Již ve 2. min. propásl první ze svých nedělních šancí Morstein, když poprvé ztroskotal na gólmanovi Červenkovi. Za šest minut to hráč domácích s číslem 21 na zádech zkoušel v dobré pozici znovu, ale Červenka byl znovu proti... Domácí hráče zdobila v úvodních minutách dobrá kombinační hra, na kterou našel soupeř recept až po delší době. Čechie z tlaku nevytěžila, kromě rohových kopů, zhola nic a do její hry se pomalu, ale jistě, začala vkrádat nepřesnost a také nervozita, často doprovázená nepochopitelnými výkřiky směrovanými do vlastních řad... Výbornou akci předvedli domácí na konci 27. min, kdy Morstein ideálně uvolnil Frydrycha, ten překonal i Červenku, ale jeho střelu zastavila levá tyč tlustické branky! Za další dvě minuty po střele Havla nařídil sudí pokutový kop, ale jeho exekutor Krob gentlemansky usoudil, že se penalta pískat neměla a míč poslal pouze slabým obloučkem do gólmanovy náruče... Minutu před poločasovým odchodem do kabin po akci Spurného s Morsteinem mohl znovu skórovat Frydrych, ale Červenka hájil mezi tyčemi skvělým zákrokem i nadále neprůstřelnost.
Druhý poločas začal další šancí Čechie. Cimpa vysunul ideálně Morsteina, ten však tentokrát v ideální střelecké pozici trefil pouze břevno! Když se individuální akcí neprosadil ani Frydych, byl po hodině hry stav stále bezbrankový. K prvnímu gólu nakonec Čechii vydatně přispěl kiks J. Ungra, který ztratil míč na vlastní polovině. Touto příležitostí nepohrdl Havel, akci zatáhl po pravé straně, přihrál před branku přesně Morsteinovi a ten konečně rozvlnil síť - 1:0. Dlouho se z vedení Čechie neradovala. Soupeř využil hned svoji vůbec první šanci v zápasu a bylo vyrovnáno. Šťastným střelcem byl P. Ungr, který využil nesoustředěnosti řady domácích fotbalistů - 1:1. Strhnout vedení na stranu Čechie mohl Cimpa, ale mířil nad branku poté, co se Havlovi na hranici šestnáctky nepodařilo procpat míč Červenkovi mezi nohy... V 73. min. zaujal Spurného odvážný výlet, byť gólem rovněž neskončil... Štěstí přineslo domácím až první střídání. V 77. minutě překonal Červenka svého jmenovce v brance hostů - 2:1. Pojistit vedení mohl Morstein, který spolu s Žaludem postupoval od půlící čáry sám na gólmana, rozhodl se pro střelu, ale ta znovu pouze trefila obrovitého tlustického gólmana! Domácí nakonec těsné vítězství přece jen uhájili a vzhledem k počtu šancí lze bez nadsázky prohlásit, že bylo zasloužené...

Další utkání sehraje ČECHIE dle nařízení STK OFS Beroun (?) v sobotu / neděli 9. / 10. června od 17 hodin v Oseku. Přijeďte naše hráče povzbudit.

Nový Jáchymov - Tlustice 2:1 (0:0)
Branky: Morstein, Červenka. Rozhodčí: Pánek - Juppa, Setnička. ŽK: Pecha. Diváků: 120.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora (73. J. Červenka), L. Spurný, V. Cimpa, J. Odeesho Yaqo - J. Havel, K. Pecha, J. Krob, T. Frydrych - J. Morstein, M. Žalud (82. M. Stárek).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.