22232425262728
2930

19. červen 2018 23:08

Před dokopnou parádní tečka

S vědomím a vlastní zkušeností, jak s Trubínem prohospodařit vyhraný zápas, nastoupila Čechie do posledního utkání sezóny na domácí půdě netradičně již v sobotu dopoledne... A začala pěkně zostra... Po čtyřech minutách poslal dopředu dlouhý výkop gólman Bednář, Žalud šikovně prostrčil míč Morsteinovi a jeho bomba levačkou z 25 m k tyči znamenala rychlé vedení domácích - 1:0. Trubín oplácel Brodanovou střelou ve 12. minutě a bylo srovnáno - 1:1. Když se ve 14. minutě střela Odeesho Yaqo otřela o Morsteina a skončila v síti, vypadalo to, že se v Novém Jáchymově pozvolna rozjíždí sobotní brankostroj - 2:1. Za dvě minuty se zrodila další šance Čechie. Havel se zarputilostí sobě vlastní vybojoval míč v souboji s Kalinou, poté oslovil Morsteina, jenže toho tentokrát levačka neuposlechla a nasměrovala míč jen těsně vedle branky Trubína. Po akci Kroba s Frydrychem to byl opět Morstein, který pálil po zemi, ale trefil pouze brankáře Vácu. A tak se do listiny střelců zřejmě měli zapsat i jiní hráči. Po Morsteinově přihrávce postupoval na branku soupeře Žalud a byl z toho suverénní gól - 3:1. Po půlhodině hry zachytil hlavou špatný odkop gólmana Morstein, následným vysokým nákopem našel znovu Žaluda a ten opět zamířil do černého - 4:1. Pátý gól Čechie nebyl pro ofsajd po chvilce uznán... Bůra si však hosté do kabin přece jen odnesli. Žaludova pověstná přešlapovačka na hranici pokutového území a následná střela k tyči byly opravdovými fotbalovými lahůdkami - 5:1.
Po změně stran nejprve promarnil vyloženou šanci po spolupráci L. Bartoše s Červenkou Morstein, na opačné straně se zaskvěl Bednář po střele aktivního Brodana. Běžela 76. min. zápasu a fotbalovou parádu předvedl v podobě střely z dálky také Krob - 6:1. Zakrátko se mohl z gólu radovat také Frydrych, ale nebylo mu přáno, když míč jen těsně minul trubínskou svatyni... Účet zápasu tak uzavřel krásnou střelou z hranice šestnáctky Patera - 7:1.
Zápas skončil vysokým a naprosto zaslouženým vítězstvím Čechie, která tak před dokopnou překlopila v tabulce celkové skóre ze záporných do kladných hodnot při úctyhodném zisku 41 bodů a jako nováček se může pochlubit šestým místem...

ČECHIE děkuje všem svým příznivcům a sponzorům za podporu a přízeň v sezóně 2017 / 2018 a již se těší na shledání s fanoušky v sezóně následující (2018 / 2019).

Nový Jáchymov - Trubín 7:1 (5:1)
Branky: Žalud 3, Morstein 2, Krob, Patera. Rozhodčí: Šnajdr - Sekerka, Pos. ŽK: Odeesho Yaqo, Spurný, Krob, Havel. Diváků: 80.
Sestava: B. Bednář  - M. Krákora, L. Spurný, V. Cimpa, M. Stárek (L. Patera) - J. Odeesho Yaqo, J. Havel (L. Bartoš / F. Bartoš), J. Krob, T. Frydrych - J. Morstein, M. Žalud (Červenka).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.

e-mail: p.milfait@atlas.cz