30. červenec 2018 22:06

První přátelák Čechie před novou sezónou prohrála

Očima trenéra:

Čechie - Sokol Stodůlky  4 : 8 (3 : 5)

K prvnímu přípravnému zápasu jsme si pozvali účastníka 1.A třídy soutěží PFS. Stodůlky v současné době disponují velice silným mužstvem, ve kterém se vyskytují hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. Např. Marek Nešpor má několik startů za prvoligové Bohemians 1905. Do naší sestavy na toto utkání zatím ještě promlouvala dovolená, a tak jsme  se museli obejít bez Morsteina, Kroba, bratří Bartošů, Žaluda. Dále pak bez zraněného Havla a pracovně zaneprázdněného Vlčka. Zápas začali aktivněji hosté, naší taktikou bylo začít bránit až od poloviny hřiště. Hosté se ujali vedení 0:1 ve 13 min. zápasu. O chvíli později zahrál bezvadně rohový kop Patera a Cimpa dokázal, že hra hlavou je jeho velkou předností, vyrovnáno 1:1. Stodůlecký brankář pak netrefil při odkopu míč, fauloval a z nařízené penalty nás Spurný dostal do vedení, 2:1. To ale netrvalo dlouho, po chybných rozehrávkách na naší polovině hřiště jsme přišli o míč a soupeř trestal. 2:2. Ještě jednou jsme se dostali do vedení.  To když Merhout důsledně sledoval míč a podařilo se mu ho po chybě obránce propasírovat do sítě, 3:2. Hosté pak evidentně přidali a do poločasu 3 brankami otočili skore. Nepolevili ani na začátku druhé půle a dalšími 3 brankami rozhodli utkání. Konečnou podobu dal výsledku domácí Frydrych, krásnou individuální akcí a přesnou střelou, 4:8.

Sestava: Bednář - Červenka, Spurný, Cimpa, Stárek - Patera, Vondráček, Pecha, Odeesho Yago - Pelc, Merhout. Střídali Krákora a Frydrych.