22232425262728
2930

19. srpen 2018 13:47

Čechie vstup do sezóny na vyprahlé půdě nováčka zvládla vítězně

Utkání Čechie ve Bzové proti nováčkovi soutěže otevíralo na Berounsku mistrovskou sezónu 2018 - 2019. Úmorné vedro a zejména vyprahlý a nerovný terén se na kvalitě zápasu rozhodně podepsaly ...
Čechie vstoupila do nové sezóny laxně a již ve 3. minutě musel Merhout v brance úspěšně čelit stoprocentní šanci domácího J. Kadlece, který ji doslova „pohřbil"... Hosté nevzali toto varování vážně, a tak volnost prostoru kolem šestnáctky vybídla ke střele Spoustu a míč skončil na břevně Merhoutovy branky! Čechie byla dlouho v přihrávkách nepřesná, navíc ji domácí přehrávali důrazem, ale ve svých střeleckých pokusech byli nadále naprosto zbrklí a neškodní. A tak přišlo to, co zkrátka přijít muselo. Ve 34. minutě Vlček krátkou přihrávkou uvolnil Morsteina a ten sám postupující na gólmana Dupače mohl začít svůj střelecký koncert. Střela k tyči byla přesná - 0:1. Gólmanovi domácích ještě do přestávky nadělala hodně starostí tečovaná rána Kroba z dobrých 25 m.
Ve druhém dějství začala Čechie o poznání lépe. Po rohu Patery v 55. minutě vykopávali domácí zadáci míč z brankové čáry ještě úspěšně, ale za minutu již Březová inkasovala podruhé. Morstein připravil ideální pozici Cimpovi, který byl na hranici malého vápna v zakončení nekompromisní - 0:2. Poté pálil z trestňáku vedle branky Frydrych, na opačné straně si Merhout zanedlouho poradil s trestňákem Spousty. Domácím hráčům s přibývajícími minutami očividně docházely síly a navíc marné pokusy v jejich podání byly kolem hostující šestnáctky či ve středu hřiště stále častějším jevem... Merhout se tak zapotil až po bombě Pavlíka, kterou ale zkušeně lapil. Běžela 70. minuta zápasu, když Vlček lobem uvolnil Morsteina, jenž v souboji s Dupačem uspěl a míč doskákal až za brankovou čáru - 0:3. Za pět minut následoval brejk Frydrycha, který nádherně uvolnil opět Morsteina a ten po zemi zkušeně přidal svůj třetí gól v zápase - 0:4. Pátý gól přidala Čechie po spolupráci stejných hráčů, Frydrych znovu elegantně „nabil" Morsteinovi a ten bez sebemenších problémů rozvlnil síť soupeře - 0:5. Čestný úspěch Březové zaznamenal po špatné komunikaci Spurného s Merhoutem tři minuty před koncem M. Kadlec - 1:5.

Druhé utkání sehraje ČECHIE v neděli 26. srpna v domácím prostředí, kdy přivítá od 17:00 hodin dalšího z nováčků okresního přeboru - „B" tým Komárova. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Březová - Nový Jáchymov 1:5
(0:1)
Branky: Morstein 4, Cimpa. Rozhodčí: Kareš - Franc, Plecitý. ŽK: Pecha, Krákora. Diváků: 40.
Sestava: Z. Merhout - M. Stárek (46. M. Krákora), L. Spurný, V. Cimpa, J. Červenka - L. Patera, K. Pecha, J. Krob (46. J. Odeesho Yaqo), T. Frydrych - M. Vlček, J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: B. Bednář. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý.