22232425262728
2930

27. srpen 2018 17:22

Čechie vyprovodila nováčka aneb sedm kulí jako v Sarajevu ...

Utkání velmi dobré úrovně a až příliš krutý výprask pro soupeře, tolik na úvod shrnutí nedělního zápasu v Novém Jáchymově proti nováčkovi okresního přeboru.
Když Paterův přesný centr na začátku utkání nasměroval Morstein hlavou zblízka pouze do gólmana D. Grunta, hráč samotný určitě netušil, že takových šancí „spálí" ještě víc, ale nakonec bude odměněn hattrickem... Komárovský brankář se vyznamenal za chvíli po kličkované T. Frydrycha a svým hbitým zákrokem jakoby vyprovokoval na opačné straně stojícího Merhouta. Ten byl z protiútoku na hranici šestnáctky o zlomek vteřiny rychlejší než Nový. Hosté ale mohli litovat své největší vyložené šance po dvaceti minutách hry, kdy Nový obehrál na brankové čáře Odeesho Yaqo a po jeho gólové přihrávce Baštař neuvěřitelně snad z 1 m překopl zívající branku domácích! Na opačné straně si nejprve Grunt v brance poradil s levačkou Patery, aby jej vzápětí natřikrát nepropálil ani Frydrych, jehož střely končily na tělech bránících hráčů... Nadále se hrál velice svižný fotbal a diváci poprvé jásali ve 25. minutě. To Frydrych unikl po levé straně, chytře počkal na nabíhajícího L. Bartoše, jehož střela k tyči byla rovněž ukázkou fotbalové chytrosti - 1:0. Soupeř chtěl co nejrychleji vyrovnat a po Nového střele z 25 m to na jáchymovské stráni jenom zašumělo... Nový byl jednoznačně nejlepším a pro domácí také nejnebezpečnějším hráčem. To prokázal vzápětí v dalším svém brejku, který ovšem skvělým zásahem zmařil Merhout a následná gólová dorážka hostů již byla ofsajdová... Ve 36. minutě vysunul Odeesho Yaqo načasovanou kolmicí Frydrycha, který byl v šestnáctce faulován a na řadě tak byl pokutový kop. Penaltu suverénně proměnil Spurný a Čechie vedla o dva góly - 2:0. Pojistku tomuto stavu mohl připnout Morstein, jenže ze 7 m trefil pouze gólmana hostů... Na opačné straně propásl stoprocentní šanci Baštař, jehož samostatný únik z poloviny hřiště bravurně zlikvidoval Merhout! Před odchodem týmů do kabin, po hezké kombinační akci, ještě obránce Komárova určitě zabolela bomba Kroba a těsně před poločasovým hvizdem sudího Pánka po Cimpově hlavičce nedosáhl těsně před brankovou čárou na míč Morstein...
Čechii ale vůbec nevyšel vstup do druhého nedělního dějství. Zaváhání Odeesho Yaqo využil pohotově Nový a střelou k tyči snížil - 2:1. Čechie oplácela akcí Patery, který se však dostal ze střeleckého úhlu a domácí se museli spokojit s rohovým kopem. Z něj Krob poslal míč přesně na hlavu Pechy, tomu ale scházely ke skórování pouhé centimetry. V 59. minutě po akci Morsteina doťukl míč do sítě z brankové čáry Frydrych a Čechie mohla být znovu o něco klidnější - 3:1. Soupeř oplácel nebezpečným centrem Maška, který z voleje napálil do boční sítě Nový. Ukázkovou kombinaci zanedlouho předvedli Spurný s Červenkou a radost jim nakonec zkazil Morstein, který ve vyložené pozici branku přestřelil... Novojáchymovský kanonýr zpytoval svědomí také po Frydrychově akci, když nejprve napálil gólmana komárovské rezervy a svůj opakovaný pokus mezi tyče také nevměstnal... Vše si ale pak vynahradil v 72. minutě po kombinaci Frydrycha s Paterou, když malým vápnem putující gólovou výzvou už pohrdnout nemohl - 4:1. Vše tak nasvědčovalo tomu, že houževnatý soupeř si v Novém Jáchymově začíná vybírat nováčkovskou daň... Deset minut před koncem potvrdil tento fakt také Krob. Míč putující uličkou k Frydrychovi byl pro hosty nedostižitelný a „Frýda" nedal přízemní střelou sebemenší šanci ani brankáři Gruntovi - 5:1. Domácí byli i nadále při chuti. Grunt musel u tyče nejprve likvidovat střelu Pechy z 22 m, brzy ale lovil míč ze sítě pošesté... Morstein v 85. minutě zakončoval nejen nekompromisně, ale také gólově - 6:1. Pověst střelce pak tento hráč potvrdil i v posledních vteřinách utkání, když zkompletoval svůj hattrick - 7:1.

Další utkání sehraje ČECHIE v sobotu 1. září od 17:00 hodin v Neumětelích. Přijeďte nás podpořit...

Nový Jáchymov - Komárov B 7:1 (2:0)
Branky: Morstein 3, Frydrych 2, L. Bartoš, Spurný z PK. Rozhodčí: Pánek - Pos, Chvátal. ŽK: Odeesho Yaqo, Cimpa, Pecha. Diváků: 100.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora (46. J. Červenka), L. Spurný, V. Cimpa, J. Odeesho Yaqo - L. Patera, K. Pecha, J. Krob, L. Bartoš - T. Frydrych, J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: B. Bednář. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach.