22232425262728
2930

02. září 2018 12:23

Komplex Šemík trvá, z Neumětel navíc s bůrem ...

Zápas v Neumětelích začala Čechie pěkně zostra. Již ve 2. min. poslal po centru Kroba míč nad branku hlavou Cimpa. Po minutě vyslal kolmou přihrávku na Morsteina Frydrych, ale nejlepší střelec Čechie tuto pověst tváří v tvář Hlavínovi, bohužel, nepotvrdil... Když se v další minutě netrefil z dobré palebné pozice ani Vlček, trest visel ve vzduchu. Pohrdání brankovými příležitostmi na straně hostů ztrestal již v 5. minutě R. Spousta - 1:0. Záhy mohlo být vyrovnáno, jenže po Krobově vysunutí Morstein postupoval sám na gólmana domácích a ani tentokrát nedal! Promarněné gólové šance určily ráz utkání v dalších minutách. Domácí byli naopak stoprocentní, a tak v 10. minutě přidal z druhé šance gól Laštovička - 2:0. Třetí gól mohl přidat již za minutu Hejduk, ale Čechii zachránil od pohromy Merhout. Ten po chvilce napravoval špatnou hru hostujících zadáků i při vyložené šanci R. Spousty! Co naplat, když Laštovička po půlhodině hry potrestal nepřesnou hru Čechie třetím gólem - 3:0. Přestože měla Čechie během prvního poločasu míč mnohem častěji na svých kopačkách než Horymír, domácí hráči hráli účelně a jednoduše. Jejich bojovnost a zarputilost  byla navíc o stupeň výš, a tak Čechii musely na mysl zákonitě přijít zápasy s tímto soupeřem  z minulé sezóny...
V začátku druhé půle se hosté pokusili s nepříznivým stavem něco udělat, ale po Frydrychově přihrávce poslal Morstein střelu tentokrát mimo tyče... Když pak hosté vyslali soupeře do brejku nepovedeným ofsajd-systémem, Šebek se mohl radovat počtvrté - 4:0. Ani za tohoto stavu Čechie své, v neděli otupělé, zbraně nesložila. Krobova rána ještě letěla mimo, ale první zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Odeesho Yaqo přesně nacentroval do šestnáctky a nabíhající Spurný usměrnil míč hlavou konečně do sítě - 4:1. Pak vybídl Krob ke skórování Vlčka, ale ani ten neměl svůj den... Zanedlouho bombu Spurného z úhlu vyrazil v poslední chvíli Hlavín a Čechie nasadila ke šturmu. Zároveň ale neustále podrážděně reagovala na takřka každé rozhodnutí arbitrů tohoto zápasu, namísto toho, aby se soustředila na svůj výkon... I tak dostala další příležitost ke skórování, když domácí zadáci zahráli v pokutovém území rukou a na řadu přišel pokutový kop. Spurný penaltu suverénně proměnil a stav byl 4:2. Na pořádné drama mohl zadělat o minutu později Morstein, ale v deštivém počasí mu zvlhl střelný prach... Následně pálil vedle branky Spurný a minuty neúprosně ubíhaly. Domácím pak nahrál ještě neukázněný Červenka, který uviděl u rohového praporku červenou kartu. Hra vabank v podání Čechie tak přinesla ovoce na druhé straně hřiště a po brejku pečetil výhru domácích pátým gólem Hejduk - 5:2.
Neumětelský komplex tak bude novojáchymovské fotbalisty strašit minimálně do jara, kdy se bude hrát odveta...

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 9. září v domácím prostředí, kdy přivítá od 17:00 hodin tým Karlštejna. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Neumětely - Nový Jáchymov 5:2
(3:0)
Branky: Spurný 2 /1x PK/. Rozhodčí: Bidšovský - Hájek, Juppa. ŽK: Krob, Frydrych, Morstein. ČK: 90. Červenka. Diváků: 80.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, L. Spurný, V. Cimpa, J. Červenka - J. Odeesho Yaqo, K. Pecha (52. Stárek), J. Krob, T. Frydrych - M. Vlček, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Havel.