22232425262728
2930

17. září 2018 20:49

Po dvou debaklech Čechie své fanoušky opět potěšila

Čechie vyrazila po dvou debaklech do nedalekých Broum s poměrně silnou marodkou (Cimpa, Havel, Krob, Pecha, Pelc), ale tento fakt v samotném utkání nakonec nic neznamenal ... V dobrém rozpoložení se před úvodním hvizdem rozhodčího Kareše nenacházeli ani domácí fotbalisté, kteří stále marně čekají na první podzimní bod!
Snový začátek přihrál pohodu na kopačky hostujícího celku, kterému tentokrát vyšlo prakticky vše, o co se v prvním dějství pokusil ... Již v první minutě si Frydrych zavolal na exekutora rohového kopu Pateru a z voleje na hranici šestnáctky zamířil nádherně a hlavně přesně k tyči - 0:1. Po chvilce mířil o decimetry vedle branky Červenka a hlad Čechie po gólech sílil. Fotbalovou chytrost předvedl v 11. minutě opět Frydrych, který pohotově vrátil z dobrých 35 metrů brankáři Kopicovi do branky jeho nepovedený výkop - 0:2. Snížit mohla na opačné straně disciplinárkou omilostněná posila Šimáček, ale hlavička tohoto borce branku Čechie minula. A tak udeřilo opět poblíž broumské šestnáctky. Patera si ve 20. minutě elegantně stáhl vysoký míč a z 22 metrů propálil Kopice potřetí, byť si domácí gólman konečky prstů na míč sáhl - 0:3. A Čechie šturmovala dál... Odeesho Yaqo za další tři minuty přesně vysunul Pateru, ten postupoval po pravé straně s míčem dlouho sám, nakonec zvolil přihrávku na lépe postaveného L. Bartoše a pro toho nebyl problém dorážkou z hranice malého vápna skórovat - 0:4. Domácí byli v tu chvíli na ručník a ještě hůře jim bylo po dalších třech minutách, kdy jejich hrubku nemilosrdně ztrestal pátým gólem proti osamocenému Kopicovi postupující Morstein - 0:5. Spoustova šance po půlhodině hry sice volala po gólu, jenže domácí kapitán do svých kopaček gólové náboje v neděli neládoval ... A tak se domácí záložník proměnil v nahrávače. Po jeho rohovém kopu nejvýše vyskočil Šimáček a hlavou z hranice malého vápna skóroval - 1:5. Čechie měla převahu na hrací ploše i v hledišti, ale v závěru prvního poločasu přece jen polevila. Potlesk domácích příznivců si vysloužil Spousta ve 42. minutě, kdy se položil do prudkého centru, jenže z voleje branku Bednáře o kousek minul... Podobně dopadl i Šimáček o chvíli později a tečku za první pětačtyřicetiminutovkou udělal Spoustův trestný kop, který ale skončil v jáchymovské nepropustné zdi...
Jakkoliv se mohlo zdát, že je zápas rozhodnutý, Čechie si tento fakt nemínila připustit. Dokladem toho byla bomba Vlčka, kterou Kopic vytáhl nad břevno! Co se nepovedlo nyní, povedlo se již za další minutu. Po centru Vlčka nejprve pálil do skrumáže před brankou nebezpečně Červenka a následná dorážka ještě v sobotu hýskovského Vávry znamenala šestý gól - 1:6. Pro novou posilu Čechie jistě příjemný moment ... Po hodině hry Čechie předvedla oku lahodící akci. Patera vyslal načasovanou přihrávkou do brejku na pravém křídle Spurného, následný centr hostujícího kapitána našel milimetrově Frydrycha a ten je na „hokejové" blafáky brankářům velmistrem - 1:7. Po gólu vzápětí volala i dobrá rána Červenky po akci Krákory... Gólman Bednář se dlouhé minuty mezi tyčemi nudil, až musel výborně zasahovat proti Novákovi. Nakonec ale lovil míč ze své sítě ještě jednou, když Čechie s vědomím zisku tří bodů v poslední minutě přece jen zvolnila a zaplatila za to. Autorem poslední trefy v utkání byl domácí Karásek - 2:7.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 23. září v domácím prostředí, kdy přivítá od 16:30 hodin tým Chyňavy. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Broumy - Nový Jáchymov 2:7
(1:5)
Branky: Frydrych 3, Patera, L. Bartoš, Morstein, Vávra/. Rozhodčí: Kareš - Červenka, Chvátal. Diváků: 100.
Sestava: B. Bednář - M. Krákora, L. Spurný (71. M. Stárek), R. Vávra, J. Červenka - L. Patera, J. Odeesho Yaqo, T. Frydrych, L. Bartoš - M. Vlček (64. Z. Merhout), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, V. Cimpa.