2930

30. září 2018 19:02

Z Berouna se zaslouženými třemi nedělními body

Za slunečného počasí a před rekordní návštěvou podala Čechie v Berouně „pod mostem" dobrý výkon.
Zápas pro ni začal také dobře, když ve 3. minutě Spurný vysunul ideální přihrávkou Morsteina, ten se dostal do pokutového území domácích, kde jej při kličce fauloval gólman Ilko a Čechie dostala výhodu pokutového kopu. Kapitán Spurný nezaváhal a hosté vedli - 0:1. Morstein byl v začátku zápasu očividně při chuti a zle zatápěl domácím zadákům. Ti spolu s brankářem často se štěstím odolávali a průběžný stav pro ně byl na dlouhé minuty více než přijatelný... Cembrit se osmělil až po 25 minutách, kdy ale Větrovec špatně trefil centr Vydry. Na opačné straně odpověděl nádherným centrem Červenka, ale Morsteinova hlavička o metr minula levou tyč Ilkovy branky. Nebezpečí pro domácí znamenal také „do ohně" zahraný trestný kop Kroba, podobně jako Žaludova střela mířící mimo tyče z bezprostřední blízkosti...Skóre se měnilo až ve 38. minutě, kdy Morstein nejprve nastřelil pravou tyč a odražený míč ze skrumáže dokázal do sítě pohotově vrátit zakončující Žalud - 0:2. Výčet hostujících šancí v prvním poločasu uzavřel Spurného lob, který ale skončil nad domácí brankou...
Jak zrádné vedení představuje stav 0:2, připomněli Čechii domácí již jedenáct minut po přestávce. To se z 23 m z trestného kopu nádherně do pravého horního rohu trefil D. Novotný - 1:2. Zápas rázem dostal zcela jiný náboj a hosté na dlouhé minuty vypadli z tempa, přičemž je opustila i herní pohoda... Domácí se snažili o vyrovnání, ale naráželi na připravenou obranu soupeře a pokaždé připraveného Merhouta!  Nepomohl jim ani přesun skandujícího kotle, který na poslední minuty přesídlil za branku spolehlivého hostujícího gólmana... Až v 75. minutě vystrašil zelenobílé nejprve z rohového kopu Krob. Tentýž hráč mohl po Vlčkově uličce vzápětí přidat další gólový úspěch, jenže domácí brankář byl proti... A tak se jako pravý „žolík" nakonec předvedl právě střídající Vlček. Zkušený útočník hostí dostal své spoluhráče z útlumu v 81. minutě, kdy zachoval ledový klid a ze strany po zemi vrátil míč do opuštěné domácí branky - 1:3. Tento gól domácí fotbalisty očividně srazil do kolen a sebral jim zřejmě poslední zbytky sil. V poslední minutě se tak mohla zrodit další fotbalová paráda, tentokrát v podání hostujícího týmu. Krob namísto očekávaného centru do vápna soupeře vysunul s chutí hrajícího Spurného, ten zasprintoval s míčem až k brankové čáře, prudce nacentroval před branku a rozběhnutý Vlček z malého vápna ještě prudší dorážkou dokonal pro domácí dílo zkázy - 1:4.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 7. října v domácím prostředí, kdy přivítá od 16:00 hodin tým Drozdova. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Cembrit - Nový Jáchymov 1:4
(0:2)
Branky: Vlček 2, Spurný z PK, Žalud. Rozhodčí: M. Špicl - Pánek, A. Vlachopulos. Diváků: 210.
Sestava: Z. Merhout - M. Stárek (85. P. Pelc), L. Spurný, R. Vávra, J. Červenka - L. Patera, K. Pecha, J. Krob, J. Odeesho Yaqo - J. Morstein, M. Žalud (70. M. Vlček).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, V. Cimpa, M. Pelc.

e-mail: p.milfait@atlas.cz