22232425262728
2930

14. říjen 2018 14:57

V Trubíně po většinu času bez nároku ...

Možná mohl mít zápas v Trubíně zcela jiný scénář, možná... Kdyby... Kdyby hosté proměnili ve 2. a 6. minutě své příležitosti z dobrých střeleckých pozic uvnitř šestnáctky soupeře (Pecha resp. Odeesho Yaqo). Poté Čechie vyklidila bojové pole a marně hledala po zbytek zápasu herní pohodu. Rajtrova hlavička v 7. min. ještě gólem v sítí hostů neskončila, pak ale stačilo znovu pár minut na to, aby byl zápas prakticky rozhodnut... V 9. min. fauloval Červenka pronikajícího Radka Kličku a s nařízenou penaltou si se štěstím poradil jeho bratr Jiří, na jehož střelu k tyči si Merhout sáhl - 1:0. Za tři minuty se sám v šestnáctce ocitl Vokáč a skóroval s přehledem - 2:0. Ztráta míče na hranici šestnáctky soupeře znamenala rychlý brejk domácích a Brodan na nerovném terénu uklidil míč do branky rovněž s notnou dávkou štěstí potřetí - 3:0. Síť se za Merhoutem rozvlnila za dvě minuty i počtvrté, ale gól, naštěstí pro hosty, patřil do kategorie ofsajdových... Deset minut před přestávkou vykřesal naději pro hosty Vlček, když nejprve trefil levou tyč Hejcmanovy branky, ale odražený míč dokázal ke stejné tyči bleskově i vrátit - 3:1.
Naděje na zvrat v utkání ale pohasla ihned po návratu z kabin na hrbolatý trávník. Po akci R. Kličky se ve 48. min. prosadil opět Brodan - 4:1. Hosté se dostali do ještě většího útlumu a herní beznaděje než v prvním poločasu. Jejich soupeř agresivně napadal, vyhrával osobní i vzdušné  souboje, byl rychlejší jak v reakci, tak v pohybu, zkrátka byl všude o krok dříve než hráči Čechie... Ti působili místy až příliš ustrašeně, navíc často postrádali zodpovědnost ke svým postům, a tak Trubín, celkem pohodlně, kontroloval vývoj zápasu. Na pozoru se domácí museli mít pouze po centru Červenky, kdy mimo tyče zakončoval střídající Žalud. Další šance se tak rodily už jen na opačné straně hřiště. Spurný v poslední chvíli hasil požár před brankovou čárou a nabíhajícím J. Porschem, poté po rohovém kopu našel Brodan prudkou ranou připraveného Merhouta. Domácí kapitán přesto zkompletoval hattrick, když z těžké pozice vystřelil, trefil zadní tyč a od ní se míč odrazil do sítě popáté - 5:1.
Čechie tak po týdnu a znovu špatném výkonu musela od protivníka strávit druhý vydatný pětigólový příděl ... Nezbývá, než zvednout hlavy!!!

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 21. října v domácím prostředí, kdy přivítá od 15:30 hodin „B" tým ČL-U Beroun. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Trubín - Nový Jáchymov 5:1