22232425262728
2930

29. říjen 2018 19:16

Další výhra, Čechie udolala bezmocný Stašov

Čechie rozhodně nechtěla zopakovat své poslední soutěžní vystoupení na půdě Stašova a tento fakt byl patrný již na první pohled... Hosté byli od začátku zápasu aktivnější a rozhodně měli více ze hry. Po Spurného centru a Morsteinově hlavičce na míč nedosáhl Patera. Stejný hráč měl velkou šanci po akci Frydrycha s Morsteinem, ale skóre se neměnilo. Merhoutův postřeh prověřil na opačné straně střelou z 20 m Rohlena, hostující gólman nepříjemnou a tečovanou střelu vyrazil v poslední chvíli na roh! Domácí šli do vedení ve 23. min., kdy se prosadil hostujícími zadáky zapomenutý T. Eichenmann - 1:0. Stašov se ovšem dlouho z vedení neradoval. Spurný za necelé čtyři minuty posunul v souboji míč na Morstina, ten byl rychlejší než brankář Trpálek a padající míč z kopačky nejlepšího střelce Čechie znamenal vyrovnání - 1:1. V poslední minutě zamotal hlavu prakticky celé kompletní obraně soupeře Frydrych, ale jeho sražená střela do branky nedorazila...
Také druhý poločas začali lépe hosté a lepší byli po celý jeho pětačtyřicetiminutový průběh. Jako první po přihrávce Vlčka nebezpečně zakončoval Krákora. V soustavném tlaku se neprosadil Frydrych, střelami zahrozili Krob a poté i Havel. Domácí často nevěděli, kde jim hlava stojí a Čechie nadále útočila. Jenže gól ne a ne přijít... Hostující obrana dirigovaná Vávrou, kterému dobře sekundovali oba krajní obránci a především předstoper Krákora, soupeře prakticky k ničemu nepustila. Jejich spoluhráči hráli s chutí, především Frydrych, jehož průnik v 60. minutě skončil zakončením těsně vedle stašovské branky. Poté Spurného bombu vyrazil Trpálek, stašovský gólman za několik vteřin likvidoval i přízemní střelu novojáchymovského kapitána. Akce Frydrycha se Spurným rovněž volala po gólu, ale po zákroku Trpálka skončila jen rohovým kopem. Stejně dopadla i Frydrychova bomba v následující minutě. Po další Frydrychově akci váhal se zakončením na hranici šestnáctky Vlček, zanedlouho nedosáhl metr před brankou na přihrávku Morsteina Spurný... Domácí byli pod obrovským tlakem a bylo otázkou času, kdy se hosté konečně dočkají zasloužené odměny. To se stalo v 82. minutě, kdy se na hranici pokutového území prosadil Morstein a jeho přízemní střela skončila přesně u levé tyče domácí branky - 1:2. Hattrick mohl Morstein zkompletovat hned v další minutě, kdy jej na zteč vyslal přesnou přihrávkou Krob, ale samostatný únik hostujícího útočníka z poloviny hřiště skončil znovu na zákroku brankáře soupeře. Už za tři minuty zatáhl dobře míč na polovinu soupeře Krákora a jeho přihrávkou nepohrdl tváří v tvář gólmanovi soupeře Spurný - 1:3. Za minutu rozhodčí neuznal hostům gól pro ofsajd, ale Čechie jásala i tak ještě jednou... Klasický vlastenec si po rohovém kopu na své konto připsal střídající Vodička, který překvapil spoluhráče i soupeře - 1:4.
Čechie si tak na své konto připsala znovu velmi cenné tři body.

Další utkání sehraje ČECHIE v neděli 4. listopadu v domácím prostředí, kdy přivítá od 14:00 hodin suverénně vedoucí tým soutěže - SK Tlustice. Přijďte Čechii povzbudit, občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Stašov - Nový Jáchymov 1:4
(1:1)
Branky: Morstein 2, Spurný, vlastní. Rozhodčí: Sekerka - Bidšovský, Juppa. ŽK: Červenka, Krákora. Diváků: 70.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, R. Vávra, M. Krákora, J. Červenka (M. Stárek) - L. Patera (23. M. Vlček), L. Spurný, T. Frydrych, J. Krob (85. V. Cimpa), J. Odeesho Yaqo (88. L. Bartoš) - J. Morstein. Další hráči připravení do hry: B. Bednář.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý.