22232425262728
2930

05. listopad 2018 20:29

To byl ale nervák ...

Nervák jako hrom !!! Kdo v neděli v nevlídném počasí zavítal na fotbal do Nového Jáchymova, určitě nebyl zklamán ... Čechie přivítala dosud suverénní tým Tlustice, který do té doby nepoznal hořkost porážky. Domácí chtěli od úvodních okamžiků zápasu tento fakt očividně změnit a měli velkou chuť do hry. Tu navíc zdobila bojovnost, a tak bylo jasné, že k vidění bude nelítostný souboj o tři mistrovské body.
Již ve 3. min. Morstein vyhrál v pokutovém území „kličkovanou" s brankářem Červenkou, krásně vybídl ke střele Kroba, jehož bombu fantastickým zákrokem zneškodnil do branky se vracející gólman hostí ... Ten po chvilce likvidoval i výstavní ránu Vávry z 22 m! Své kvality prokázal i Bednář ve druhé brance, který doslova vychytal „gólovku" rumunské posile v dresu hostí se jménem Badarau! Skvělý zákrok domácího brankáře ale pozbyl váhy vzápětí, když po rohovém kopu Bláhy otevřel skóre razantní hlavičkou „buldozer"  Jan Ungr - 0:1. Čechie se s tímto nepříznivým vývojem nehodlala jen tak smířit a už za necelých deset minut mohla jásat rovněž... Po akci Spurného s Morsteinem rozvlnil síť za Červenkou dobře mířenou a také prudkou střelou Krob - 1:1. Hned v následující minutě nabíhající Morstein na malém vápně nedosáhl na prudkou přihrávku Červenky, poté Cimpovi nezištně nabíjel Spurný, ale ani z této akce gól nepadl. Hosté měli dobrou střeleckou příležitost ve 36. min., kdy Jan Ungr vypálil z dobrých 30 m a křivoklátskými lesy to jen zašumělo ... Dech se domácím příznivcům tajil také za minutu, kdy Bednář z pouhého metru skvěle vychytal druhého z tlustické dynastie Ungrů Pavla... První poločas diváky rozhodně nenudil, naopak...
To poločas druhý, musel kardiaky po srdci doslova polechtat! Již v úvodní minutě se domácí příznivci po akci Krákory se Spurným marně dožadovali pokutového kopu za soupeřovo hraní rukou ve vlastním pokutovém území při obranném zákroku ... Vztek Čechie odhodila již za čtyři minuty, kdy Spurného dlouhou přízemní přihrávku převzal Morstein a sotva pronikl do šestnáctky soupeře, prostřelil jeho vybíhajícího gólmana - 2:1. Vyrovnat mohl po chvilce tlustický Jelen, jenže Bednář měl prostě svůj den! Trestňák J. Ungra jen zasvištěl kolem Bednářovy branky a hrálo se dál... Odpovědí byl centr Kroba, který hlavou těsně vedle tyče prodloužil Spurný... Emoce na hřišti přinesla 65. minuta a neuznaný gól domácích. Jenže ... ... to by většina protestujících musela mít pojetí o tom, co je to ofsajd, nebo-li postavení mimo hru s ohledem na postavení brankáře, byť k porušení pravidel dojde půl metru před brankovou čárou ... Přesto tato situace Čechii pomohla a domácí svého soupeře ještě více „přimáčkli" k jeho pokutovému území. Krobův rohový kop si v 71. minutě „našel" Cimpa a jeho hlavička z malého vápna byla neomylná - 3:1. Čtvrtý gól, který by zcela jistě zlomil tlustický odpor, mohl přijít záhy. Spurného přihrávku však nejprve minul Cimpa a pak v dobré pozici střílel do gólmana Červenky zblízka Morstein! Deset minut před koncem vykřesal naděje pro lídra soutěže P. Ungr, jehož bomba byla nechytatelná - 3:2.  Zlomit další snahu soupeře chtěli domácí hned po rozehrání. Následoval rohový kop (Krob), ale Morstein hlavičkoval v záklonu nad břevno ... Nad branku mířil po samostatném průniku po pár vteřinách také Spurný! Pak však musel ze hry, tentokrát již po chybně odmávaném ofsajdu, podrážděný Krob a Tlustice měla krátkou výhodu přesilové hry... A dokázala ji využít. Dvě minuty před koncem se prosadil dobře hrající Badarau - 3:3. Jakkoliv vřava mezi diváky budila pocit křivdy, domácí hráči i „v deseti" chtěli vyhrát. A povedlo se. V nastaveném čase zajistil pro Čechii zasloužené tři body po přihrávce Spurného ve skluzu zakončující Morstein - 4:3.

Další /poslední podzimní/ mistrovské utkání sehraje ČECHIE po dohodě se soupeřem /Spartak Žebrák/ netradičně v sobotu 10. listopadu od 10:15 hodin na domácím hřišti. Přijďte nás podpořit ...

Nový Jáchymov - Tlustice 4:3 (1:1).
Rozhodčí: Kareš - Plecitý, Franc. Branky: Morstein 2, Krob, Cimpa. ŽK: Krob, Havel, Frydrych. ČK: 88. Krob, Diváků: 100.
Sestava: B. Bednář - J. Červenka, R. Vávra, M. Krákora, V. Cimpa, J. Havel (85. M. Stárek) - L. Spurný, J. Krob, T. Frydrych, J. Odeesho Yaqo - J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: Z. Merhout, P. Pelc
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.