04. březen 2019 07:25

Také v dalším přípravném utkání prohra ...

Komentář trenéra:

FK Hředle - Čechie Nový Jáchymov 5:4 (2:2)

Velké potíže se sestavou vznikly před výkopem druhého letošního přátelského zápasu na umělé trávě Tatranu Rako Rakovník. Tentokráte chyběli Cimpa (školení), Krákora (zranění z trampolíny), Bednář (gratulujeme k narození syna), Patera (zranění ze středečního tréninku) , Odeesho Yago (bez omluvy se nedostavil). Nakonec jsme poskládali 11 hráčů včetně vedoucího Marcela Plachého, který obětavě nastoupil a později jej vystřídal Pelc. Obě mužstva si nedělala přílišné starosti s bráněním, a tak byl k vidění útočný fotbal s množstvím vyložených příležitostí, samostatných nájezdů, přečíslení a neproměněných šancí. V 16 min. se dostal do šance Morstein, ale neproměnil. To Frydrych za chvíli předvedl výbornou samostatnou akci a přehodil brankáře, 1:0. Dost problémů dělaly naší obraně, zejména na levé straně, dlouhé přízemní přihrávky. Po jedné takové Hředle vyrovnaly, 1:1. Ve 23 min. byl na pravé straně perfektně  vysunut Červenka, výborně zacentroval a Morstein se tentokráte nemýlil, 2:1. Na konci poločasu zaúřadoval rozhodčí. Nejdříve nepískl jasný faul Pelce v našem pokutovém území, aby to v zápětí kompenzoval a odpískal penaltu za naprosto čistý zákrok, 2:2.
Do utkání vtrhla nervozita a tvrdost, což zkazilo celý II. poločas. V jeho úvodu vysunul výborně Frydrych Spurného a ten nás nádhernou křížnou střelou dostal znovu do vedení, 3:2. V dalším průběhu zápasu naše nepříliš důsledné bránění dosáhlo vrcholu a soupeř skore otočil, 3:4. V 30. min. jsme vyrovnali, Pelc přihrál Morsteinovi, který vstřelil svojí druhou branku, 4:4. Hředle pak vstřelily vítěznou branku, které předcházel evidentní faul na Havla. Soupeř mu zezadu škobrtl o nohy a jeho spoluhráč měl cestu k naší brance volnou. My jsme ve druhé půli nastřelili břevno a postěžovali si na ostrý zákrok brankáře, po kterém se nepískalo...

Sestava: Merhout - Červenka, Stárek, Vávra, Havel - Spurný, Krob, Frydrych, Vlček - Plachý (Pelc), Morstein

Zajímavost na závěr:
v I.B třídě v 70.l etech jsme sváděli tuhé boje s Tatranem Rakovník. Tenkrát zde bylo jedno škvárové hřiště. Dnes jsou zde 2 travnatá a umělá tráva vysoké kvality. Na zápase se objevil pamětník našich bojů (jméno jsem zapomněl ...), znal dobře prostředí našeho hřiště, a tak jsme trochu zavzpomínali...